Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Без сопливих не розберемось

01.12.2022
 
????У 2021 році Journal of Infectious Diseases опублікував результати досліджень шотландських вчених з Університету Глазго. Так, якщо вірити цим дослідженням, риновірусна інфекція може запобігти захворюванню на Covid-19. Цікаво, еге ж? Тільки не спішіть чхати один на одного, а розберімось, що таке цей страшний риновірус.
Риновірусна інфекція (заразний нежить) – гостре вірусне захворювання верхніх дихальних шляхів, що перебігає з переважним ураженням слизової оболонки порожнини носа. Іноді може поєднуватись з кишковими розладами.
✅Це сезонне захворювання, пік якого припадає на осінньо-зимовий період.
????Джерелом інфекції є хвора людина. Під час чхання вона розпилює краплинки заразного секрету на 4-5 м навколо себе. Сприйнятливість до цього вірусу вкрай висока.
????Клінічно риновірусна інфекція розпочинається гостро з закладеності носа, чхання, появи слизових та водянистих виділень з носа, кількість яких невпинно збільшується. Загальний стан хворого задовільний, температура рідко підіймається до фебрильних цифр.
????Люди з риновірусною інфекцією бліді, з дещо розпухлим носом і напіввідкритий ротом. У деяких хворих у якості фонової хвороби з’являється лабіальний герпес чи диспептичні розлади.
????Лікується риновірусна інфекція у більшості випадків симптоматично. Лише при важкому перебігу використовують донорський імуноглобулін.
????Але ж яким чином звичайна застуда вбереже наш організм від Covid-19? У світі вірусів є так звана «конкуренція» за організм людини. При потраплянні в організм одночасно коронавірусу та риновірусу останній запускає імунну відповідь в організмі та не дає розвинутися SARS-CoV-2 в епітелії дихальної системи, блокуючи реплікацію вірусу. Однак даний механізм діє лише допоки риновірус знаходиться в організмі. Тобто перехворівши людина знову буде сприйнятлива до вірусу на Covid-19. Саме тому вакцинація і дотримання протиепідемічних заходів і досі лишаються найефективнішими методами профілактики коронавірусної хвороби.
Можливо, це великий план cat