Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Безоплатні медичні послуги у випадку інсульту під час війни

01.11.2022
❗Програма медичних гарантій продовжує працювати навіть під час війни. Пацієнти, як і раніше, можуть отримувати безоплатно медичну допомогу, за яку сплачує держава.
Українці, які – через бойові дії – змушені були переїхати в інші регіони країни, можуть отримати необхідну їм медичну допомогу в медичних закладах за місцем фактичного перебування, місце реєстрації пацієнта не має значення.
 
????Нагадуємо, серед безоплатних послуг, які гарантовані пацієнту з інсультом чи підозрою на нього:
✔первинний огляд,
✔термінова комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія,
✔лабораторні та інструментальні дослідження.
 
????Також до безоплатного пакета входять:
????тромболітична терапія включно з необхідними ліками,
????ендоваскулярне лікування (малоінвазивна хірургія судин головного мозку),
????нейрохірургічна допомога,
????ліки з Нацпереліку,
????медичні вироби, які централізовано купують Медзакупівлі України.
 
Національна служба здоров’я України оплачує і вторинну профілактику інсульту, харчування в стаціонарі та медичну реабілітацію.
????Пацієнту з підозрою на інсульт не потрібне направлення лікаря, щоб отримати медичну допомогу безоплатно, адже це – невідкладний стан. Допомогу медики надають незалежно від наявності направлення чи декларації з лікарем.
 
‼Звертаємо увагу, у разі необґрунтованої відмови у наданні медичної допомоги або якщо комунальний чи державний медзаклад, маючи змогу продіагностувати пацієнта, направляє його на платну діагностику у приватний, закликаємо звертатися:
 
• до контакт-центру МОЗ – 0-800–60-20-19
• або на гарячу лінію НСЗУ – 16-77.
 
У закладах охорони здоров’я, законтрактованих за Програмою медичних гарантій, не повинні брати кошти за надання медичних послуг чи діагностику, що входять у контрактні пакети.