Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Біг для початківців

18.08.2022
 
????‍♂️????‍♀️Прогулюючись містом чи поспішаючи на роботу ми часто помічаємо людей різного віку, які займаються бігом. З однієї сторони це викликає радість, що це популяризує здоровий спосіб життя, а з іншого виникає питання – чи правильно вони роблять для власне свого здоров’я? Тому поговоримо про основи бігу. І мова піде не про спорт, а про оздоровчий біг для початківців.
❓Де бігати? Звичайно, вибір маршруту для занять повинен проходити зонами рекреацій (парками, лісовими масивами, на стадіонах), де повітря потенційно чистіше. Рельєф повинен бути спокійний для уникнення різких навантажень. Перед початком тренувань порадьтесь з лікарем.
❓Як і скільки? Починайте тренування з повільної пробіжки або спортивної ходьби протягом 10 хвилин, поступово збільшуючи відстань до 1-2 кілометра впродовж першого місяця, потім збільшуйте відстань до 3-4. Щоб попередити травматизм, біг початківцям потрібно проводити з урахуванням вимог: на початку тренування - розминка, в кінці - заминка і розтяжка. Бігати краще вранці або після 17.00, щодня або хоча б через день, натщесерце. Під час пробіжки дихайте через ніс, вибирайте прийнятний для вас темп Питання, як швидко бігати — орієнтуйтесь на те, що ваша швидкість повинна дозволяти вам без особливих зусиль вести розмову з однодумцем.
❓В чому бігати? Взуття має бути зручним, призначеної саме для бігу. Не рекомендовано використовувати щойно придбане взуття – можете отримати натирання, а також досить старе з нерівно зношеною підошвою – загроза травматизму ніг. Одяг повинен бути легким, гіпоалергенним, повітропроникним, еластичним, матеріал його повинен швидко вбирати надлишок вологи й конденсувати його в навколишнє середовище.
❗І дещо про харчування. Перед пробіжками за приблизно 1,5 години та після них за такий же час уникайте приймання їжі. Харчування повинне збалансоване (за вмістом білків, жирів, вуглеводнів) вітамінізована. Зменшуйте вживання смажених, гострих страв. Збагачуйте раціон фруктами та овочами. При зайнятті фізкультурою організм втрачає багато рідини, однак не поспішайте втамувати спрагу одночасним прийняттям великого об'єму рідини – різке навантаження на серцево-судинну систему, нирки. Розподіліть в часі, приймаючи не великими ковтками. Перевагу надавайте звичайній питній воді, негазованій.
‼Пам’ятайте, зайняття фізичною культурою повинно зміцнювати здоров’я, а не погіршити його!