Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Чи можливі пільги та компенсації без проведеної атестації?

10.11.2023
???? Атестація робочих місць проводиться на підприємствах та організаціях незалежно від форм власності та господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також їхніх нащадків, як тепер, так і в майбутньому. Планова атестація проводиться не рідше, ніж один раз у п’ять років. Також передбачено проведення позачергової атестації у разі докорінної зміни умов та характеру праці.
☝ Шкідливі умови праці характеризуються наявністю факторів виробничого середовища (шум, вібрація, запиленість, хімічні речовини, несприятливий мікроклімат, ультразвук та інфразвук, напруженість і важкість праці тощо), що перевищують гігієнічні нормативи та здатні чинити несприятливий вплив на організм працюючого. Досить часто це і є причиною різноманітних захворювань, в тому числі і професійних.
???? Основна мета атестації — це обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці та визначені права працівника на пільгове пенсійне забезпечення, інші пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах праці, розробку заходів щодо поліпшення умов праці.
❗ Звертаємо увагу, що відповідно до чинного законодавства пільги та компенсації без проведення атестації не надаються.
???? Для отримання консультації та проведення атестації робочих місць звертайтесь до державної установи “Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України” за адресою м. Рівне, вул. Котляревського, 3, телефон: 067 548 14 80, 067 548 19 81