Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Чи потрібно догодовувати дітей на грудному вигодовуванні?

03.08.2023
???? Грудне молоко – це найкорисніша та найбезпечніша їжа для вашого малюка, яке повністю забезпечує потреби немовляти до 6 місяців в поживних речовинах. Дитина до 6 місяців має перебувати виключно на грудному вигодовуванні чи на штучному вигодовуванні адаптованою сумішшю. Але ідеальним харчуванням у цей період є материнське молоко.
???? Не бажано вводити прикорм на ранніх етапах грудного вигодовування, бо у мами може зменшитися вироблення грудного молока, тому малюк ризикує отримати менше енергії, харчових речовин і захисних компонентів, що містяться в грудному молоці, ніж йому необхідно. Кишківник дітей ще не готовий до введення якої-небудь іншої їжі, а це збільшує ризик виникнення розладів травлення і різного роду алергії.
✅ З 6 місяців дитині можна запропонувати дорослу їжу «прикорм», оскільки молоко матері або його замінник не можуть повністю задовольнити потреби зростаючого організму дитини в енергії та поживних речовинах. Але це не повинно замінити повністю грудне вигодовування чи годування адаптованою сумішшю.
???? При своєчасному введенні в раціон правильно підібраних продуктів зміцнюється здоров'я дитини, малюк правильно розвивається у фізичному і в психоемоційному плані.
❗ Для основного прикорму використовуються овочеві та фруктові пюре, каші, до складу яких не входять сіль, цукор, загусники.
Продукти, на початковому етапі їх введення в раціон, повинні бути дуже високого ступеня подрібнення і напіврідкими. Поступово прикорм роблять більш густим, а пізніше більш щільним для правильного формування навичок жування і ковтання у дитини.
???? Будь-який новий продукт слід давати дитині, якщо вона здорова, зберігаючи 5-7 денний інтервал між введенням в раціон дитини кожного нового продукту, невеликими порціями та в першу половину дня, щоб простежити реакцію на нього.
‼ Звертайте увагу на те, як малюк поводиться під час годування. Малюк може відмовитися від їжі. Запропонуйте кілька разів, але не змушуйте його: можливо, він ще не готовий. Відкладіть продукт і повторіть спробу через кілька днів.
Не потрібно годувати дитину насильно.
Як тільки малюк насититься, він обов'язково дасть знати, відвертаючи голову від ложки або відмахуючись від неї рукою.