Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Чим небезпечний поліомієліт?

24.10.2023
???? Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, яке викликає поліовірус. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина — як дитина, так і дорослий.
❓ То що ж потрібно знати про це захворювання?
☝ Єдиним джерелом інфекції при поліомієліті є людина.
Інфекція передається через брудні руки, іграшки, постільну білизну, предмети побуту, харчові продукти, воду, в які потрапив вірус, та краплинним шляхом з частинками слизу. Найбільший ризик зараження мають діти до 5 років, особливо ті, які не щеплені проти цієї інфекції.
❗ В основному хвороба протікає у безсимптомній або стертій формі. Але у випадку проникнення вірусу у центральну нервову систему виникають незворотні паралічі (повна втрата рухливості) різноманітних м’язів. Поліомієлітний параліч найчастіше вражає м’язи ніг, рук, обличчя. Серед тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, 5–10% помирають через те, що параліч вразив саме дихальні м’язи. Врятувати й підтримувати життя в таких випадках можливо, лише штучно підтримуючи процес дихання. Відновлення після поліомієліту триває до 3-х років, а залишкові явища можуть зберегтися на все життя у вигляді атрофії м’язів, нерухомості кісток у суглобах, деформації кінцівок.
???? Для боротьби з поліомієлітом використовують інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ) та оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ). За Календарем щеплень загалом треба отримати 6 доз вакцини: 2 дози вакцини ІПВ(у 2 та 4 місяці) та 4 дози вакцини ОПВ (у 6 та 18 місяців, 6 та 14 років). Їх ви можете отримати безкоштовно у сімейного лікаря або педіатра.
???? Тож обов’язково перевірте чи щеплена ваша дитина від поліо згідно з календарем профілактичних щеплень. Якщо з будь-яких причин ви пропустили щеплення, вакцинацію важливо зробити якомога швидше.