Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Чому спалювати опале листя та суху траву не варто?

11.10.2023
☝ Не лякає штраф? Згадаймо про власне здоров'я!
З приходом осінньої пори жителі приміських територій та сіл намагаються позбутися сухих рослинних залишків, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров'ю та довкіллю. І хоча законодавством України це заборонено і, навіть, передбачено покарання у вигляді штрафів, людей це не зупиняє.
???? На превеликий жаль, мало хто знає про шкоду, яку приносять своїм сусідам, сім'ї та, в першу чергу, самому собі.
‼ Ось декілька причин, щоб зупинитись та задуматись:
???? Листя, що тліє виділяє чадний газ, що блокує постачання кисню до тканин організму. Одна тонна такого листя прирівнюється до 30 кілограмів чадного газу.
???? При спалюванні виділяється речовина бензопірен. Це речовина, яка здатна викликати ракові захворювання, бронхіти, алергічні реакції. Крім того, при потраплянні в організм бензопірен не виводиться з нього, а накопичується.
???? З багаття у повітря потрапляють діоксини – одні з найотруйніших речовин для живого організму, що чинять згубний вплив на імунну, нервову та ендокринну системи.
???? Доведено, що дим від багаття містить у 350 разів більше шкідливих речовин, ніж дим від цигарок.
???? Спалення призводить ще й до забруднення води та ґрунту.
❓ Яка ж альтернатива багаттям? Це компостування. Адже це не тільки виготовлення якісних та безкоштовних добрив, але й ваш свідомий крок до збереження довкілля та власного здоров'я!