Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Чому варто відмовитись від алкоголю

02.10.2023
«Рекомендованої» дози алкоголю не існує.
????Однак, багато хто з нас продовжує вживати алкоголь із безлічі причин — культурних, соціальних або просто тому, що це приносить задоволення. Незалежно від того, випивка у вашому житті є святковим ритуалом або служить для зняття стресу, ви можете випити таку кількість алкоголю, ризик якої для здоров’я переважає потенційну користь.
☝ Кому вживати алкогольні напої взагалі не можна:
???? Людям, молодшим 18 років (нелегальний вік для купівлі алкоголю в Україні).
????Тим, хто планує вагітність, це стосується і чоловіків, і жінок, вагітним або мамам, які годують грудьми.
???? Водіям або людям, що беруть участь у заходах, що вимагають концентрації, координації та пильності.
???? Людям, які приймають лікарські засоби, що взаємодіють з алкоголем. Їхнє поєднання викликає істотні побічні ефекти. Тому обов’язково читайте інструкцію до ліків та дотримуйтеся її.
???? Людям, які мають певні захворювання (психічні чи фізичні: виразка шлунку, захворювання печінки, серця).
???? Людям, які позбулися алкогольної залежності або не в змозі контролювати кількість випитого.
❗ Доза алкоголю є умовно безпечною, оскільки на чутливість до алкоголю впливають загальний стан здоров’я, вік, вага, генетика, прийом ліків і навіть стать.
‼ Рекомендації, які допоможуть знизити рівень вживання алкоголю або взагалі відмовитися від нього:
???? Зробіть перерву від вживання алкоголю. Утримайтеся від вживання алкоголю на тиждень або місяць та прослідкуйте, як ви себе почуваєте фізично й емоційно. Перерва може стати хорошим способом почати менше пити. Якщо таку перерву зробити важко, то для початку слід вибрати два/три дні на тиждень, у які не слід вживати алкоголь.
???? Уникайте «тригерів». Проаналізуйте, що викликає у вас бажання пити. Якщо певні люди або місця спонукають вас до випивки, намагайтеся їх уникати або практикуйте способи ввічливої відмови.
???? Звільніть своє житло від алкогольних напоїв. Тримайте в оселі менше алкоголю або взагалі його не купуйте.
???? Боріться зі стресом здорово. Зловживання алкоголем часто є помилковою спробою впоратися зі стресом. Знайдіть здоровіші способи, наприклад, прогулянки на свіжому повітрі, спорт, медитація, або інші техніки розслаблення.
???? Вживайте безалкогольні напої. Це хороша альтернатива, адже вони мають однаковий або подібний смак. До того ж асортимент такої продукції дуже різноманітний.
???? Пам’ятайте! Тільки ви можете вирішити, вживати алкоголь чи ні, і завжди дотримуватися прийнятого рішення!