Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Чому важливо вакцинувати передчасно народжених дітей і коли це робити?

17.11.2023
???? Передчасно народжені діти мають вищі шанси захворіти на інфекційні хвороби, через те, що імунна система менш розвинена. Тому важливо, щоб вони отримали рекомендовані щеплення.
❗ У більшості випадків недоношених дітей (немовлят, народжених до 37 тижнів), зокрема дітей із низькою масою тіла, вакцинують за звичайною схемою та дозуванням згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.
???? Існують спеціальні рекомендації для передчасно народжених дітей щодо вакцинації проти туберкульозу. Такі щеплення проводять після досягнення ваги 2 кг.
???? Перша доза вакцини проти гепатиту В вводиться в перші 12 годин життя дитини незалежно від маси тіла. Якщо новонароджений важить менше за 2 кг, то він теж має отримати першу дозу відразу після народження, але ця доза не зараховується. Після досягнення такою дитиною 1 місяця, вакцинація гепатиту В має розпочатися з початку та включати щонайменше три дози.
‼ В Україні до Національного календаря щеплень входить вакцинація проти десяти інфекційних захворювань: гепатит В, туберкульоз, кір, паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, гемофільна інфекція.
☝ Якщо дитина пропустила щеплення за календарем, зверніться до сімейного лікаря, він допоможе скласти план щеплень.
???? В один день можна вводити декілька вакцин. Це звичайна міжнародна практика, яка дозволяє зменшити кількість візитів до медичного закладу, а отже, й рівень стресу для дитини та батьків.
❗ Застосування багатокомпонентних вакцин зменшує кількість уколів та надає захист від кількох інфекцій.
Перед вакцинацією немає потреби в додаткових обстеженнях (аналіз крові, сечі, імунограма).
‼ Якщо у вашої дитини є хронічні захворювання (наприклад бронхіальна астма, діабет), це не протипоказання до щеплення! Навпаки, ваша дитина має більший ризик тяжкого перебігу інфекцій, проти яких можна захиститись вакцинацією.