Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Чорнобильська трагедія

26.04.2022
☢ 26 квітня 2022 року минає 36 років з дня Чорнобильської трагедії. Це одна з найбільших екологічних та техногенних катастроф сучасності, внаслідок якої у довкілля потрапило близько 60 тонн ядерного палива.
Нині основними забруднювачами через Чорнобильську катастрофу залишаються цезій-137 та стронцій-90. За цими «слідами» визначили орієнтовну площу радіаційного забруднення, це понад 200 тис. кв.км.
70 % забруднення припало на Україну, білорусь та росію. Також «сліди Чорнобиля» фіксувалися майже по всій території Європи.
Рівненщина теж зазнала радіаційного забруднення, зокрема північні райони.
На сьогодні, за результатами щорічних моніторингових досліджень радіаційна ситуація в області залишається стабільною, проте продовжують фіксуватись перевищення допустимих рівнів вмісту радіонуклідів у молоці, дикорослих грибах та ягодах, іноді в лікарських рослинах. Споживання забруднених радіонуклідами продуктів може призвести до серйозних захворювань та завдати непоправної шкоди здоров’ю.
❗ У найбільш забруднених населених пунктах на Рівненщині, таких як с.Переходичі, с.Заболоття, с.Старе Село, с. Вежиця, В.Черемель, c.Шахи, с.Біле, с.Лугове, с.Борове в молоці приватного сектору питома активність цезію-137 сягає до 180 Бк/л при нормі 100 Бк/л.
❗ Щоб зменшити негативний вплив забруднення радіонуклідами продуктів харчування варто дотримуватися правил кулінарної обробки продуктів харчування.
Ознайомитися з якими ви можете за даним посиланням: http://www.old.rv.gov.ua/.../ua/publication/content/1943