Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Демодекоз. Поради для подолання цієї хвороби.

18.03.2022

Сьогоднішня наша весна це складний період пробудження навколишнього світу та звільнення не тільки від зимових пут, а й від нестерпного сусідства, агресію якого ми обов’язково подолаємо. Більшість населення знаходяться зараз в стадії психоемоційного виснаження, а це, в свою чергу може призвести до порушення адаптаційно-захисних властивостей організму та активізації такого неприємного паразитарного захворювання, як демодекоз.

На офіційній сторінці нашого закладу ми вже знайомили населення області з епідеміологією цієї хвороби, а зараз наголошуємо, що саме стресові ситуації запускають механізм її розвитку. В даний час люди подовгу знаходяться в укриттях, часто без можливості здійснити елементарні гігієнічні процедури, без змоги та бажання не те що раціонально, а й взагалі будь-чим харчуватись, без сну та відпочинку. В багатьох містах України зруйнована інфраструктура, через що у населення просто немає змоги придбати необхідні лікарські препарати. А демодекоз, який викликається паразитуванням підшкірного кліща, характеризується, окрім морфологічних (почервоніння, інфільтрація шкіри, утворення пухирців з гнійними виділеннями), ще й неприємними суб’єктивними відчуттями, такими як свербіння, печіння, стягування шкіри, відчуття повзання паразиту під шкірою, які дуже впливають на стан і так лабільної нервової системи.

Тому хочемо надати кілька порад для подолання цієї хвороби:

- обов’язково відвідайте свого лікаря, який допоможе визначитись з лікуванням, адже при демодекозі воно має бути комплексним та спрямованим на корекцію суміжних патологій шлунково-кишкового тракту, ендокринної, імунної та нервової систем;

- якщо лікування було вам призначене, виконуйте всі призначення, без скорочення термінів терапії;

- намагайтесь раціонально харчуватись, не заїдати стреси солодощами, дотримуйтесь питного режиму;

- ретельно виконуйте всі гігієнічні процедури, але не зловживайте косметичними засобами, це допоможе ураженій шкірі й не допустить приєднання вторинної мікрофлори;

- обійміть своїх рідних, попіклуйтесь про них, це наповнить вас потрібною енергетикою, укріпить віру та надію, надасть психологічну стабільність, а саме такі речі є найкращим шляхом до перемоги, в тому числі й над усілякими паразитами.