Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Дезінфекційні та профілактичні заходи при гострих кишкових інфекціях

13.05.2022
‼Війна, на жаль, вносить корективи в наше життя – в Україні, в нашій області, в наших громадах. Люди переживають тривалий стрес, вимушено покидають свої домівки, масово переїжджають на інші території, часто перебувають в місцях тимчасового перебування. Біженці, переселенці в місцях самовільного розміщення, далеко не завжди, споживають доброякісну їжу та питну воду.
Часто відсутні умови для правильного зберігання харчових продуктів та приготування їжі.
Такі умови проживання чи тимчасового перебування людей, можуть спричинити виникнення випадків гострих кишкових інфекцій чи спалахів кишкових отруєнь.
Дезінфекція є обов’язковим протиепідемічним заходом у боротьбі та профілактиці кишкових інфекцій.
❓Що потрібно робити при проведенні поточної дезінфекції?
✔Ізолювати хворого в окрему кімнату чи в її відгороджену частину;
✔Виділити йому окрему білизну, рушники, предмети догляду, посуд;
✔Брудну білизну хворого збирати окремо від білизни членів сім’ї;
✔Дотримуватися чистоти в приміщеннях та місцях спільного користування;
✔Використовувати окремий інвентар для прибирання кімнати хворого та туалету;
✔Проводити знезараження виділень (блювотних мас, фекалій) та об’єктів навколишнього середовища – посуду, предметів догляду за хворим, білизни, іграшок, суден, інвентарю для прибирання, ручок дверей, меблів, приміщення тощо, застосовуючи найбільш прості способи: кип’ятіння у 2% розчині соди впродовж 15 хвилин, вологе прибирання з використанням мийно-дезінфікуючих засобів побутового призначення, прання з попереднім кип’ятінням;
✔Проводити боротьбу з мухами, які контактуючи з нечистотами, переносять на своїх лапках збудників кишкових інфекцій. Для знищення мух застосовують липкі стрічки та інсектицидні засоби, які зареєстровані у встановленому порядку та дозволені до використання в Україні.