Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Дезінфекція гаджетів

27.06.2023
????Комп’ютери, мобільні телефони, планшети та інші гаджети вже давно посіли важливе місце в нашому житті. Вони допомагають нам працювати, вчитися і спілкуватися. Але Ви навіть не уявляєте, яка велика кількість мікробів щоденно збирається на гаджетах. Якщо руки ви миєте з милом багато разів на день, то гаджети – жодного. Помили руки та знову беремо телефон, торкаємося клавіатури з купою вірусів і бактерій.
????Дослідження показали, що смартфон приблизно в 10 разів брудніший за ручки в громадському транспорті. Подбайте про свої головні робочі інструменти. Регулярно дезінфікуйте смартфон, клавіатуру ноутбука і комп’ютера, екрани планшета й інших гаджетів. Звичайні вологі серветки лише забирають видимий бруд при цьому не знищують мікроорганізми. Ці поради універсальні. Їх можна застосовувати вдома, офісі та в інших місцях де перебуваєте. Адже дезінфекція актуальна не тільки під час епідемії, а й у будь-який інший час.
????Протирайте сенсорні екрани та чохли один чи два рази на день. Перше, про що потрібно пам’ятати – не можна використовувати звичайні очисники, аерозолі або відбілюючи засоби. Вони можуть пошкодити техніку. Для дезінфекції пристроїв рекомендується користуватися 70-відсотковим розчином етанолу чи ізопропілового спирту. Хорошими засобами дезінфекції є також антибактеріальні спиртовмісні засоби.