Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Дезінфекція громадського транспорту

18.03.2020

Методи і засоби санітарної обробки

     Для дезінфекції громадського транспорту необхідно виділити місця для проведення миття та дезінфекції, дезінфікуючі засоби, інвентар для проведення дезінфекції.

     Визначити особу, яка б слідкувала за санітарним станом транспорту та проводила дезінфекцію, була ознайомлена з умовами приготування робочих дезінфекційних розчинів і проведення дезінфекції, застосовувала засоби індивідуального захисту, дотримувалася техніки безпеки при роботі з дезінфікуючими засобами. Не виключена можливість залучення суб’єктів господарської діяльності, які мають дозвіл на виконання дезінфекційних заходів.

    Пост миття і дезінфекції повинен бути забезпечений устаткуванням та інвентарем для дезінфекції, спецодягом для проведення дезінфекції, місцем для зберігання мийного інвентарю, миючих та дезінфікуючих засобів, спецодягу;

Виїзна санітарна обробка транспорту:

служба санітарної обробки громадського транспорту в ряді випадків для скорочення непродуктивних витрат підприємств  може використовувати пересувний санітарний пост з виїздом  дезінфектора для проведення масової санітарної обробки безпосередньо на підприємстві, на кінцевих зупинках та інших місцях перебування автотранспорту чи його складових частин;

виїзна дезінфекція проводиться методом зрошення.

     Для санітарної обробки транспорту необхідно використовувати дезінфікуючі засоби, що мають свідоцтво про державну реєстрацію, позитивний висновок та дозволені до застосування в Україні. Необхідно обирати такі засоби, які б забезпечували якісну дезінфекцію при невисокій концентрації розчину, короткому часу експозиції, не псували майно салону транспортного засобу та поверхонь приміщень, не мали б неприємного запаху.

     Рекомендовано щоденно перед виїздом  проходити  ретельну обробку транспортного засобу дезінфікуючим розчином, яким обробляють поручні, ручки, підлокітники та підлогу.

Послідовність обробки:

Волого-механічна дезінфекція, як правило проводиться з допомогою оприскувача або іншого обладнання, яке забезпечує дрібно-дисперсне розпилення дезінфекційного розчину  або двократне протирання ганчір’ям, змоченим в дезінфекційному розчині:

  • протирають зовнішні дверцята та ручки;
  • протирають поручні;
  • зрошують стелю, стіни, сидіння;
  • металеві частини після закінчення часу обробки (експозиції) протирають чистою серветкою;
  • до початку роботи перевіряють справність розпилювача, спецодягу, респіраторів, рукавичок;
  • з метою запобігання небезпечних випадків забороняється залишати без догляду дезінфекційні розчини;
  • забороняється вживати їжу, пити, палити під час проведення дезінфекційних заходів.

       В період між рейсами необхідно ретельно провітрювати салони транспортного засобу.

Дотримання маскового режиму:

  • на всьому протязі рейсу водій, кондуктор контактують із великою кількістю пасажирів, тому для захисту органів дихання вони повинні застосовувати респіратори або маски ;
  • заміна масок проводиться кожні 2-4 години, респіраторів згідно рекомендацій виробника;

      Дотримання гігієни рук сприятиме попередженню розповсюдження інфекційних захворювань. В період підвищення захворюваності  необхідно частіше мити руки. Перевагу краще віддавати бактерицидному рідкому милу.

      При відсутності умов для миття рук, наприклад, на робочому у водія та контролера громадського транспорту, для дезінфекції рук ефективно використовувати антисептики, у тому числі такі, які мають пролонгований термін  дії та певний час захищають шкіру рук від хвороботворних мікроорганізмів.  Антисептики та дезінфекційні засоби можна придбати в аптеках, у тому числі в  дрібній зручній до застосування розфасовці. На всі засоби треба мати документи, що підтверджують їх дозвіл для застосування.

Завідувач відділення дезінфектології                                                                                                Смітюх К.Г.