Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

До школи пішки чи на велосипеді

04.10.2023
????‍♀️???? Пішки, чи на велосипеді вирішувати особисто кожному, але слід пам'ятати, що користь для здоров’я при тривалій ході чи поїздках на велосипеді це - зміцнення серцевого м’яза, легенів, всієї судинної системи, м’язів і сухожиль, суглобів, збільшення витривалості та стійкості до фізичних навантажень.
???? Під час їзди на велосипеді залучаються всі частини тіла. Отже, поліпшується координація руху рук, ніг, стоп, а також зорова і слухова координація. Регулярні катання являються одним із факторів профілактики таких серйозних захворювань, як ожиріння, діабет і артрит.
❗ Необхідно також пам'ятати що для їзди на велосипеді є цілий ряд медичних протипоказань (захворювання суглобів ніг і хребта, порушення роботи вестибулярного апарату, серцево-судинні захворювання та інші). Тому важливо особливо у дитячому віці зважати на рекомендації лікарів щодо можливості дитини користуватися велосипедом.
???? Також пам’ятаймо про матеріальні витрати на придбання велосипеда і спеціальної екіпіровки: шолома, наколінників та інше.
☝ Важливим чинником вибору їзди на велосипеді до навчального закладу є знання правил дорожнього руху, а також наявність велосипедних доріжок, а їх відсутність збільшує ризик травмувань, інших неприємностей під час їзди. Не можна не згадати про погодні умови, які впливають на неможливість вело їзди, особливо в осінньо - весняний дощовий період.
???? Щоб займатися ходьбою, не потрібно платити гроші, чи мати додаткові знання. Недавні дослідження вчених показали, що ходьба має важливу перевагу перед велосипедом.
????‍♀️ Ходьба - це природний, звичний і фізіологічний вид фізичного навантаження для людини будь-якого віку і статі. Піша хода немає протипоказань по здоров’ю. Також, при ходьбі мінімальний ризик травм і перевантажень. Вона доволі ефективна, щоб тримати під контролем вагу та являється доступною вправою для покращення загального самопочуття організму. Ходьбою можна займатися цілий рік, тоді як на велосипеді зазвичай їздять з середини весни до середини осені. Як бачимо, ходьба має чисельну перевагу, але рішення за вами.
???? Будьте здорові, ходіть пішки та не забувайте покататися на велосипеді.