Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Донорство крові та її компонентів

16.01.2023
????Масштабне дослідження фінських донорів показало, що здача крові хоча б раз на рік знизила ризик хвороб серця на 88%. У донорів кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень, а отже й менші ризики серцево-судинних захворювань.
????Війна докорінно змінила наше життя, відтепер кожен прагне зробити свій внесок задля порятунку інших. Донорські центри намагаються створювати стратегічні запаси крові на випадок великої кількості поранених, однак ці запаси вичерпні, а лікарі не мають змоги заготовити більше крові, ніж зможуть обробити. Війна не скасувала ургентних і планових операцій, онкологічних захворювань, ускладнених пологів, аварій. Тому проблема дефіциту донорської крові ще довго залишатиметься актуальною.
‼Важливо поповнювати запаси крові стабільно, адже вона має термін придатності (цільна кров зберігається 30 діб, тромбоцити — до 5 діб, свіжа плазма крові — не більше 3 днів). Побутує думка, що найбільш необхідними є рідкісні групи крові, але це не так — що популярніша група, то більша в ній потреба (людей, яким підходить саме ця група, відповідно, теж більше).
Усю кров для переливання досліджують на наявність збудників інфекційних захворювань, тому донорам проводять безкоштовний тест на сифіліс, ВІЛ, гепатити. Це чудова можливість обстежитися та бути певним, що кров безпечна для реципієнтів.
✅Ви можете стати донором за таких умов:
✔ вік від 18 років;
✔ вага понад 50 кг;
✔ наявність паспорта або ID-картки з пропискою;
✔ відсутність абсолютних або тимчасових протипоказань.
????На сайті https://www.donor.ua/
 
є вся необхідна інформація: хто може бути донором, як підготуватися до донації, які існують протипоказання (хронічні патології, нещодавно перенесені інфекційні захворювання, прийом лікарських засобів тощо), в яких медичних закладах можна здати кров. Тут також можна залишити заявку на пошук донорів.
Якщо дотримуватися рекомендацій лікаря, то донорство вам не нашкодить і врятує чиєсь життя.