Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Дослідження стану забруднення атмосферного повітря в населених пунктах

30.06.2023
???? Всесвітня організація охорони здоров‘я (ВООЗ) констатує, що забруднення повітря призводить до збільшення захворюваності та смертності у світі. Науково підтверджено, що забруднене повітря безпосередньо впливає на неінфекційну захворюваність (розвиток серцево-судинної патології, органів дихання, появу новоутворень). За даними представників ООН, щороку у світі від забруднення повітря передчасно помирає близько 7 млн людей. Кілька мільярдів щодня змушені дихати шкідливими речовинами.
Експерти ВООЗ зазначають, що особливо серйозні проблеми внаслідок забруднення повітря спостерігаються в більшості міст країн, що розвиваються.
‼ Сьогодні у повітрі Рівного фахівці Центру контролю та профілактики хвороб досліджують п‘ять домішок з високою забруднюючою здатністю: ангідрид сірчистий, азоту діоксид, вуглецю оксид, фенол та формальдегід.
❗ У 2022 р. виявлені перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій азоту діоксиду (1,1-1,4 раза) та аміаку (1,4 раза). В поточному році такі перевищення не були зафіксовані.
???? ДУ «Рівненський ОЦКПХ МОЗ» (м.Рівне, вул. Котляревського, 3) та підрозділи в районах здійснюють лабораторні дослідження стану забруднення атмосферного повітря в населених пунктах, на межі санітарно – захисних зон підприємств та на джерелах викидів.
‼ Для консультацій щодо досліджень можете звертатись
за номером тел.: +38(067) 54814 80, E-mail: rivne_obl_labses@ukr.net