Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Екзотичні улюбленці з Мадагаскару

21.12.2022
 
????Мало хто з представників тваринного світу може похвалитись гіршою репутацією, ніж звичайнісінькі таргани — і людську їжу їдять, й у смітті порпаються, і виживають в будь-яких умовах, навіть під дією величезних доз радіації, та й взагалі, після кінця світу на Землі залишаться лише вони. Дійсно, навряд чи хто з нас зрадіє, побачивши на своїй кухні таргана, при цьому негативні емоції поширюються на всю різноманітність цієї групи комах, хоча лише десяток з них здатні нашкодити людині.
???? Серед цих членистоногих існують види, здатні змінити упереджене ставлення до своїх сородичів, наприклад останнім часом ряди домашніх вихованців поповнили екзотичні мадагаскарські таргани, які претендують на роль ідеальної домашньої безхребетної тварини - дуже гарні комахи, які чудово прижились у домашніх умовах, абсолютно безпечні для людини, не кусаються, не створюють неприємного запаху у квартирі, невибагливі в утриманні, здатні характерно та дуже мило шипіти, якщо їх потурбувати, самці ще видають такі шипучо-свистячі звуки під час боротьби за самку, залицяння та спаровування.
???? Ці оригінальні та неординарні комахи вже встигли стати улюбленцями для багатьох людей. А віднедавна агенції з організації свят в Україні пропонують новий атракціон — перегони мадагаскарських тарганів, він досить недешевий і часто влаштовується для гостей корпоративних, в тому числі й новорічних, свят. А ще через високий вміст у тілі цих екзотичних видів тарганів протеїну, оптимальний відсоток жиру та наявність речовин, що сприяють травним процесам і регенерації тканин, смак, який нагадує ніжну телятину, їх вживають в їжу гурмани.
????Східна медицина дуже шанує цих членистоногих за їх цілющі властивості при лікуванні захворювань сечовивідних шляхів, водянки та набряків, при розладах шлунку, використовують як припарки на ранах та для зрощення кісток. Дівчата з тропічних країн залюбки хизуються великими тарганами як прикрасами у вигляді кулонів.
‼Як і всі наші домашні улюбленці, навзаєм щоденним сеансам активної та пасивної зоотерапії, екзотичні вусанчики вимагають й відповідального ставлення до себе. Якщо ви вирішили стати власниками цих велетнів, ознайомтесь з умовами їх утримання, пам’ятайте, що їх виділення та хітинові покриви здатні викликати алергічні реакції у чутливих людей, а ще важливо утримати їх у відведеному місці, адже вони здатні на втечу, чим можуть дуже здивувати ваших сусідів. Якщо ж такий казус стався, то зловити комаху неважко, хвилюватись, що тропічні види тарганів спарюватимуться з відомими нам рудими чи чорними різновидами та розмножуватимуться не варто.
????Тримати чи ні вдома мадагаскарського, чи іншого екзотичного таргана — питання риторичне, якщо хобі не заважає оточуючим, то чому б і ні. При спілкуванні з цими комахами ви зміните своє ставлення до тарганів як до мерзенних істот, їх не почухаєте за вушком, але заглянувши у великі чорні очі мадагаскарчиків, відчуєте себе у тропічному лісі, налаштуєтесь на майбутні подорожі та отримаєте чимало інших, таких необхідних нам зараз позитивних емоцій.