Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Електронні сигарети як альтернатива звичайним сигаретам

04.05.2022
????Тютюнопаління — серйозна медико-соціальна проблема яка є однією із причин, що завдає непоправної шкоди здоров’ю та повільно вбиває наш організм, особливо органи дихання. Також відомо, що куріння збільшує ризик захворювання на злоякісні новоутворення та інші хронічні захворювання. Доведено, що куріння негативно впливає і на сам процес лікування хвороб.
❗До складу тютюнового диму входить нікотин, який є одним з найсильніших рослинних отрут та близько 30 інших речовин, у т.ч. аміак, синильна кислота, чадний газ та ін.
‼У небезпеці також перебувають пасивні курці, які вдихають тютюновий дим.
Електронні сигарети рекламують як більш безпечну альтернативу звичайним сигаретам. Перехід на електронні сигарети сприяє виникненню нового, так званого дуального (подвійного) стилю куріння, тобто споживання електронних та звичайних сигарет одночасно. Популярність куріння електронних сигарет зростає серед підлітків. Привабливість е-сигарет для молоді викликана насамперед ароматизаторами, смаковими добавками та намаганням позбутися неприємного запаху від звичайних сигарет.
❗Однак варто пам’ятати, – безпечного паління не існує!
До паління частіше схильні особи, які не навчитися протистояти негативним наслідкам стресу. На думку багатьох курців, паління допомагає зняти стрес.
Враховуючи той факт, що тютюн викликає сильну психологічну залежність, а кинути палити дуже важко особливо з переходом на електронні сигарети, тому боротьба з курінням полягає в злагодженій системній роботі держави, громадськості та роз’яснювальної роботи зі своїми дітьми про шкоду паління, звертаючи увагу навчанню дітей вмінню правильно проходити стресові ситуації, особливо в сім’ї. Слід пам’ятати, що змінити ситуацію дуже важко, а відношення до неї ми можемо змінити.
❗Існує безліч способів, які допомагають правильно проходити стресову ситуацію і подолати залежність від тютюнопаління: благодійність, хобі, музична терапія, танцювальна терапія, психотерапія, аромотерапія, молитви, заняття йогою, дихальні вправи, медичні препарати, афірмації, аутогенні тренування, візуалізації, медитації. Одні з цих методів боротьби зі стресом абсолютно безкоштовні та легко доступні, інші вимагають вкладення фінансових коштів і не завжди доступні. Але найкраще емоційне напруження знімається фізичною активністю: тренування в спортзалі, пробіжка, плавання. Заняття спортом і вищеперераховані рекомендації зміцнюють організм, підвищують його стійкість до стресів і знижують потребу в палінні. Не варто відпочивати, знімати стрес переглядом телевізора, за комп'ютером, краще зайнятися більш корисними справами. Тому, щоб кинути палити витратьте свій час на те, щоб вивчити та почати використовувати кілька з них, чергуючи методи відповідно до ситуації.
????Вибір за вами.