Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Гарна пані, щойно з ванни

21.10.2022
????В час, коли опалення ще не включили і в певних приміщеннях наших осель зберігається підвищена вологість, багато громадян зустрічають вдома гарних комах, зовні схожих одночасно й на маленьких метеликів, і на мушок, з красивими пухнастими крилами. Ці дрібні комахи називаються метелівковими комариками, вони з сімейства Психодідів, і хоч є далекими родичами небезпечних москітів, значної небезпеки для людини не становлять.
????Цих комах можна побачити в будь якій частині земної кулі, так як наука знає про майже 29 тисяч їх видів, досить часто ми зустрічаємось з синантропними видами, які проживають в умовах перебування людини — наших домівках. Ідеальними для метелівкових комариків є вологі та сирі приміщення (ванна кімната, кухонні шафки чи місце під холодильником, де може накопичуватись конденсат, вологі стіни, горище чи підвал тощо). Часто метелівкові комарики виконують і роль індикаторів забруднених труб, адже там вони розмножуються, це є місце проживання їх личинок, а забиті зливи призводять до накопичення органічних решток, що розкладаються — чудового субстрату для їх харчування.
????Як ми вже зазначали, серйозної загрози людям метелівкові комарики не становлять, однак вони можуть механічно переносити збудників інфекційних та паразитарних хвороб з брудних поверхонь. Їх скупчення може добряче дратувати господарів осель, а масове розмноження — призводити до антисанітарних умов, які в жодному разі не можна допускати у своєму житлі, особливо при наявності осіб з алергіями, астматичними проявами та маленьких дітей. Деякі науковці вважають, що метелівкові комарики, з’являючись у нас вдома, можуть бути корисними через те, що їх личинки знищують відходи у каналізаційних трубах, тим самим виконуючи їх очищення, однак, ми вважаємо, що таких квартирантів зі своєї оселі краще депортувати.
????На початковому етапі позбавлення ваших домівок від метелівкових комариків потрібно виявити причину їх виникнення, почати доведеться з місць виплоду, основного середовища скупчення яєць та розвитку личинок — очистити зливні сифони та канали механічними та хімічними засобами для очищення труб, великий асортимент яких є у торговельній мережі. Позбавлення від дорослих особин залежить від їх кількості — якщо чисельність невелика, найбільш екологічним методом є використання звичайної мухобійки, приготування цукрово-оцтово-мильних пасток, обробка місць виявлення комах мильним розчином. У разі їх масової появи доцільно використати хімічні розпилювачі, з дотриманням правил застосування та техніки безпеки.
♻Основними ж профілактичними заходами є контроль за станом вологості всіх приміщень в оселі, регулярне їх провітрювання, використання примусової вентиляції для створення належного повітрообміну, встановлення захисних сіток на вентиляційні канали, а влітку й на вікна, дотримання правил гігієни в помешканні.
На зображенні може бути: природа