Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Гепатит В

09.09.2022
Гепатит B – це інфекційне захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту B (HBV). Захворювання може протікати у гострій і хронічній формі. Високому ризику хронічного перебігу гепатиту В схильні діти, інфіковані вірусом у віці до 6 років. У понад 90% випадків захворювання дітей на першому році життя хвороба переходить у хронічну форму. У дорослих захворювання на гепатит В переходить у хронічну форму лише у 2-6% випадках.
????Ускладнення гепатиту В можуть бути важкими і приводити до смерті людини. При неправильному і пізньому лікуванні захворювання призводить до руйнування печінки, у хворого розвивається гостра печінкова недостатність, кровотечі, печінкова кома і злоякісні пухлини. Гострий гепатит В під час вагітності може призвести до втрати дитини. Якщо інфекція набуває хронічного перебігу, існує великий ризик смерті від цирозу чи раку печінки. Найважче гепатит В переносять діти у віці до п'яти років та літні люди.
❗❗❗На сьогодні існує безпечна та ефективна вакцина, яка здатна захистити від захворювання на вірусний гепатит Вакцинацію потрібно розпочинати якомога раніше, а саме впродовж перших 24 годин від народження потрібно зробити перше щеплення. Друге щеплення дитині проводять у 2 місяці, а третє у 6 місяців. Після повної серії вакцинації із трьох щеплень у більш ніж 95% дітей грудного віку, дітей інших вікових груп виробляються захисні рівні антитіл.
На Рівненщині за 8 місяців поточного року лише 45,8% дітей першого року життя отримали вакцинальний комплекс проти гепатиту В. По області залишається понад 2500 дітей до року, які не вакциновані проти гепатиту В. Найгірше виконання щеплень дітей у Дубенському районі, де вакциновано лише 39,2% дітей першого року життя.
Не зволікайте зі щепленнями своїй дитині. Вакцинація єдиний ефективний захист від хвороби.