Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Гіподинаміка-проблема сучасної молоді

19.09.2022
????Цивілізація позбавила молодь від безлічі раніше необхідних фізичних навантажень. Малорухливий спосіб життя стає звичним, особливо для дітей, які після занять у школі проводять вільний час вдома, перед екранами телевізорів, комп’ютерів чи смартфонів, що формує шкідливу звичку – мало рухатися, а це – крок до серйозних проблем у дорослому віці.
????До значного зниження фізичної активності серед дітей привела пандемія та дистанційне навчання під час війни, коли молоді люди пів дня проводять за комп’ютерами.
❗У середньому сучасний міський учень 5–9 класів проводить у положенні сидячи або лежачи (не враховуючи нічний сон) 10,7 години на добу. Малорухливий спосіб життя притаманний 76% сучасних підлітків. Більшість підлітків (85% дівчат та 78% хлопців) мають рівень фізичної активності менше як 1 годину на добу.
☹Тривале зниження фізичної активності тягне за собою атрофічні зміни у м’язах, кістковій тканині, порушення обміну речовин, зниження синтезу білка. Малорухливий спосіб життя також негативно впливає на психоемоційний стан підлітків.
????Є ознаки, які помилково трактують як втому, а насправді це ознаки гіподинамії:
????млявість,
????сонливість або безсоння,
????поганий настрій,
????дратівливість,
????порушення сну,
????зміна апетиту, розлади харчової поведінки,
????зниження працездатності,
????головний біль.
????‍♀️Щоб зробити своє життя більш здоровим і радісним, потрібно прислухатися до такої поради: більше рухаймося!
При цьому не обов'язково серйозно займатися яким-небудь видом спорту, головне – рухатися за першої-ліпшої нагоди: щоденно робити ранкову зарядку, ходити пішки в школу і зі школи, виходити на вулицю на перервах між уроками, гуляти в парку, бігати, кататися на ковзанах, лижах і велосипеді, ходити сходами, ігноруючи ліфти, плавати, танцювати, обмежити час, проведений біля екранів телевізорів, смартфонів, дуже корисним є відвідування спортивних секцій. Фізична активність позитивно позначається абсолютно на всіх функціях організму людини.
‼Слід пам’ятати, що помірна фізична праця необхідна організму для росту й розвитку. Крім того, активний рух сприяє зміцненню здоров’я людини, підвищенню опірності хворобам та соціалізацію підлітків.