Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Готуємо організм до холодів

01.11.2023
????З настанням осінньо-зимового періоду, люди починають частіше хворіти на сезонні захворювання. Наш організм починає перелаштовуватись з настанням холодної пори року, і ця адаптація зазвичай не обходиться для нього без стресу.
❓ То як можна підготувати організм до холодної пори року, аби пережити осінь і зиму без зайвих стресів для тіла і сезонних захворювань?
???? Добре відпочивайте та висипайтеся. Доведено, що повноцінний сон просто необхідний для здоров'я, адже брак сну провокує викид гормонів стресу, які у свою чергу пригнічують захисну функцію організму.
???? Перегляньте свій харчовий раціон. Харчуйтеся збалансовано. Головним принципом є споживання продуктів у правильному співвідношенні: білків – 15%, жирів – 20%, вуглеводів – 65%. І не забувати про вітаміни та мікроелементи. Включіть у раціон цитрусові, ківі, малину, чорну смородину чи інші фрукти, овочі, які містять вітамін С, який підтримує імунітет. Надавайте перевагу гарячим напоям (компот, узвар, чай, какао), які допоможуть зігрітися.
???? Одягайтеся по сезону. Перегляньте свій гардероб. Осіння хандра відступить коли ви придбаєте щось тепленьке і м’якеньке - шарф, хомут чи шапочку, вони допоможуть уникнути переохолодження. Не забувайте також про необхідність тримати у теплі ноги, одягайте зручне та тепле взуття, важливо щоб воно не тисло, а дало змогу крові рухатися по кінцівках вільно.
???? Забезпечте оптимальний температурний режим в приміщенні – від 18 до 21°C. Коли буде нижча температура вам буде прохолодно, а коли вища вказаної ваш організм буде надто довго адаптовуватися до холодів.
???? Займайтеся спортом. Навіть якщо вам зовсім не хочеться рухатись, усе ж намагайтеся вести активний спосіб життя, на скільки це можливо.
Також не забувайте про прогулянки на свіжому повітрі, 15-30 хвилин пішої прогулянки підуть вам на користь.
???? З настанням холодів відбувається активізація численних вірусних інфекцій, зустрітися з якими та захворіти в цей час може кожен. До того ж наш організм, відповідно до свого біологічного годинника, всіма силами намагається «впасти у сплячку» у зв’язку зі зменшенням світлового дня. Загалом, прихід зими супроводжується сумними зітханнями, чханням і кашлем. Тож необхідно подбати про профілактичні заходи, а саме вакцинуватися проти грипу, Covid-19.
Будьте здорові та бадьорі у будь-яку пору року!