Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Інфекційна захворюваність за І квартал 2022 року в Рівненській області

12.04.2022
За 1 квартал 2022 року в Рівненській області не реєструвались випадки черевного тифу, дифтерії, правцю, кору, краснухи, менінгококової інфекції, поліомієліту, лептоспірозу. В області інфекційна захворюваність без COVID-19, грипу, ГРЗ та носіїв у порівнянні попереднім роком зросла на 45,1%. Збільшення захворюваності відбулось за рахунок кишкової групи інфекцій. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість хворих на гострі кишкові інфекції в області збільшилась на 98,8%. Ситуація з іншими групами інфекційних хвороб залишається контрольованою.
Однак, з початком війни в Україні значно зросли ризики захворіти на різні інфекційні хвороби. Тому важливо розуміти свої ризики інфікування та подбати про своє здоров’я і своїх близьких.
Деякі інфекційні захворювання можуть передаватися від людини до людини. Деякі передаються комахами чи іншими тваринами. Інші ж — через інфіковану їжу чи воду, чи через вплив організмів у довкіллі.
❗ Щоби знизити ризик інфікування, дотримуйтесь простих порад
✴ Мийте руки. Це особливо важливо до та після приготування їжі, перед прийомом їжі та після відвідування туалету. І намагайтеся не торкатися руками до очей, носа чи рота, оскільки це звичний спосіб проникнення мікробів в організм. Регулярне миття рук — один з найкращих способів видалення мікроорганізмів і профілактики хвороб. Пам’ятайте, що домашні тварини також можуть переносити мікроби. Після контакту з тваринами та прибирання за ними ретельно мийте руки з милом. Якщо такої можливості немає, використовуйте спиртові антисептики.
✴ Зробіть щеплення. Вакцинація може значно знизити ризики захворіти на багато недуг. Обов’язково вакцинуйтеся відповідно до національного календаря щеплень, вакцинуйте своїх дітей, і порадьте зробити те ж своїм близьким. Це однаково стосується як дітей, так і дорослих. Надолужте пропущені щеплення дітей за віком. Усвідомлюйте та співставляйте ризики й переваги вакцинації.
✴ Дотримуйтесь респіраторної гігієни та етикету кашлю. Так, навіть якщо захворіли, ви не дасте інфекції поширитися далі. Це надзвичайно важливо, адже поряд можуть бути люди, чий організм ослаблений такими захворюваннями як цукровий діабет або гіпертонічна хвороба, для них звичайна ГРВІ може мати важкі ускладнення. Якщо захворіли, залишайтеся вдома.
✴ Безпечно готуйте їжу. Тримайте кухонні столи та інші кухонні поверхні в чистоті, коли готуєте їжу. Використовуйте безпечну воду і свіжі продукти. Готуйте продукти до потрібної температури, ретельно просмажуйте чи проварюйте продукти, особливо м’ясо, яйця й морепродукти. Відокремлюйте сиру їжу від готової. Не залишайте приготовлені продукти за кімнатної температури протягом тривалого часу.
✴ Практикуйте безпечний секс. Правило № 1 — захищений секс під час кожного сексуального контакту. Використовуйте презервативи, якщо маєте вагінальний, анальний чи оральний секс. За належного й постійного використання презервативи є одним із найбільш ефективних способів захисту від ІПСШ, зокрема, ВІЛ-інфекції, та попередження небажаної вагітності.
✴ Не діліться з іншими засобами індивідуальної гігієни. Використовуйте власну зубну щітку, гребінець і бритву. Уникайте спільного використання склянок для пиття або столових приборів.
✴ Не ставтесь легковажно до вживання антибіотиків. Запитайте у свого лікаря, чи є якісь заходи, які можна задіяти для одужання, щоб уникнути вживання антибіотиків. Але якщо лікар наполягає — вживайте препарат суворо дотримуючись прописаної дози та кількості днів прийому.