Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Кава та кардіологічні хвороби

23.10.2023
❓ Отже, давайте розберемося так кава таки друг чи ворог?
Вплив кави на серце є предметом багатьох досліджень і обговорень серед науковців та лікарів.
???? Збудження серцево-судинної системи: кава містить кофеїн, який є стимулятором центральної нервової системи. Як наслідок, кофеїн збуджує серцевий ритм, що призводить до збільшення частоти серцевих скорочень.
???? Підвищення артеріального тиску: кофеїн може спричиняти тимчасове підвищення артеріального тиску. Для людей із вже підвищеним артеріальним тиском це може бути певним обмеженням.
???? Вазодилатація (розширення судин): деякі дослідження показують, що кофеїн може спричиняти вазодилатацію, що позитивно впливає на кровообіг.
???? Індивідуальна реакція: реакція на кофеїн є індивідуальною. Деякі люди можуть бути більш чутливими до його впливу, тоді як інші можуть переносити його без значних змін у серцевій діяльності.
???? Продукт та споживання: важливо враховувати, що якість кави, а також кількість споживаного кофеїну можуть впливати на його вплив на серце. Наприклад, чорна кава може містити більше кофеїну, ніж кава з додаванням молока або інших інгредієнтів.
❗ Вплив кави на серце є складним і індивідуальним. Людям із серцевими проблемами рекомендується консультуватися з лікарем, щоб визначити оптимальну кількість кави або розглянути альтернативні напої. Крім того, важливо враховувати інші аспекти здорового способу життя, такі як здорове харчування та фізична активність, для підтримки серцевого здоров'я.