Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Комп’ютерна хвороба рук або синдром комп'ютерної мишки

25.11.2022
Останнім часом неможливо уявити наше життя без комп’ютерів.
????Ті, хто багато працює за комп`ютером, в першу чергу намагаються убезпечити очі. Але комп`ютерна хвороба може проявитися в абсолютно несподіваній формі - карпального тунельного синдрому, або ж синдрому зап’ястного каналу. У народі саме його називають «синдром комп’ютерної мишки».
Тунельний карпальний синдром отримав свою назву від карпального тунелю, що міститься на долонній поверхні зап’ястя. Від постійної напруги та стискання тунель може звузитися й затиснути сухожилля та серединний нерв, який проходить усередині нього й відповідає за чутливість і керування кистю.
 
✅Якщо це триває досить довго, то виникає:
✔ поколювання або оніміння пальців рук (великого, вказівного, середнього), долонь, а також в області зап'ястя;
✔ відчуття “повзання мурашок”;
✔ пекучий інтенсивний біль вночі, що порушує сон;
✔ слабкість пальців.
 
❓Як з цим боротися?
????перш за все, привчіть себе до правильного положення рук, кут згину руки в ліктьовому суглобі повинен становити приблизно 90 градусів;
????спробуйте працювати на спеціальному ортопедичному килимку для комп`ютерної мишки;
????рука на комп'ютерній миші повинна лежати як влита, не змушуючи пальці додатково напружуватися;
????перевантаження кистей можна знизити з допомогою великої «мишки» з опуклістю, яка підтримує долоню. Згадайте — ми зазвичай не ходимо з прямими пальцями, кисть завжди трохи зігнута. У такому положенні згинальні та розгинальні м’язи перебувають у фізіологічно найкомфортнішому положенні;
????при перших ознаках втоми проробляйте гімнастику для кистей, пам’ятаєте, як у школі – «ми писали, ми писали, наші пальчики втомилися». Ось приблизно за такою ж методикою: стискайте-розтискайте пальці, обертайте кистями рук у різних напрямках, плескайте в долоні, струшуйте кисті, розминайте їх.
 
❗Ризик виникнення тунельного синдрому цілком можливо звести нанівець, просто правильно розташувавшись біля комп'ютера і проводячи розминку рук по кілька хвилин кожну годину безперервної роботи.
 
‼Пам’ятайте, що здоров’я — це насамперед результат цілеспрямованої роботи над собою та оточенням. Його набагато простіше зберегти, ніж потім відновлювати!