Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Корисні властивості зеленої цибулі

24.07.2023
???? Природа мудро все поділила. Плоди, листя, квіти та коріння мають свої особливі властивості. І начебто цибуля зелена і ріпчаста це частини однієї рослини, але кожна з них потребує окремої уваги.
???? Отже, зелена цибуля перевершує ріпчасту за вмістом вітамінів А, К, С, заліза, кальцію та харчових волокон. Тому обов'язково потрібно включати її в раціон нарівні з ріпчастою цибулею, яка містить вітаміни групи В, фолієву кислоту і флавоноїди. Гостро-пряний смак зеленого пір'я стимулює апетит. Можна використовувати цибульну зелень як антибактеріальний засіб.
???? Зелена цибуля сприяє зміцненню імунітету, підтримує життєвий тонус, прискорює метаболізм, поліпшує травлення, корисна для функціонування серцево-судинної системи. На день достатньо вживати близько 50 грамів свіжої зелені цибулі.
‼ Але існують деякі обмеження для даного продукту, навіть враховуючи його численні корисні властивості. Щоб зелена цибуля не зашкодила здоров’ю, потрібно вживати овоч в обмежених кількостях у наступних випадках: при хронічному гастриті, захворюваннях печінки, бактеріальних хворобах травної системи, виразковій хворобі шлунка, дванадцятипалої кишки; гіпертонічних кризах, бронхіальній астмі, при наявності алергічних реакцій.
???? Почніть вирощувати пір'я цибулі вдома на підвіконні та радуйте себе щодня порцією корисної свіжої зелені.