Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Лабораторний тренінг з основ полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), біобезпеки та біозахисту у Рівному

05.07.2022
Минулого тижня ВООЗ провела 5-денний лабораторний тренінг з основ полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), біобезпеки та біозахисту у Рівному. У ньому взяли участь 30 учасників – спеціалістів лабораторій вірусології, бактеріології та особливо небезпечних інфекцій Рівненського центру контролю та профілактики хвороб та інших зацікавлених закладів області.
 
Цей тренінг включав як теоретичний матеріал щодо принципів ПЛР, методів екстракції нуклеїнових кислот, виявлення результатів, так і практичні заняття, на яких учасники дізналися, як проводити повний ПЛР-аналіз від обробки зразка до видачі результатів. Велика увага приділялася питанням контролю якості ПЛР-досліджень та правилам біобезпеки в лабораторії.
 
Цей тренінг дозволяє підготувати персонал лабораторії, який займається ПЛР-тестуванням, або тих, хто тільки планує запровадити ПЛР-дослідження, до вирішення суто практичних завдань, які щодня виникають перед спеціалістом з ПЛР-діагностики.
 
Адаптуючись до воєнного часу, коли почалася повітряна тривога, всі учасники спустилися в укриття і продовжували там працювати.
 
Ці тренінги є частиною постійної роботи ВООЗ щодо покращення національного та регіонального потенціалу для діагностики актуальних на сьогодні інфекцій (наприклад, інфекцій з водним механізмом передачі, особливо небезпечних інфекцій, COVID-19) та надання технічної підтримки й експертизи українським лабораторіям, за підтримки Європейського Союзу.