Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Медики Рівненщини від кору захищені!

01.03.2019

На виконання доручення заступника голови Рівненської обласної державної адміністрації вірусологічною лабораторією ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр» проведено вибіркове визначення напруги імунітету проти кору серед осіб груп ризику. На імуноглобуліни класу IgG до вірусу кору методом імуноферментного аналізу було обстежено 211 медпрацівників з різних медичних установ міста Рівне та області. Серед них у 202 (95,8%) осіб виявлено антитіла класу IgG до вірусу кору, що свідчить про наявність імунітету до кору, а 9 осіб були незахищені та потребують проведення вакцинації.
Крім того, за зверненням фізичних та юридичних осіб було проведено 196 аналогічних досліджень. Серед них у 177 (90,3%) осіб виявлений достатній захисний рівень імунітету до вірусу кору, а 19 осіб були не захищеними до кору та потребують проведення щеплення. В тому числі серед 30 обстежених дітей, батьки яких вирішили перевірити у них наявність імунітету до вірусу кору, у 7 таких дітей (23%) були відсутні антитіла до цього вірусу. 
Таким чином, проведене дослідження свідчить про захищеність медпрацівників до кору на 95,8% та підтверджується спорадичною захворюваністю серед цього контингенту.
Водночас серед населення області відмічається недостатній рівень імунітету до цього захворювання, що сприяє його розповсюдженню.                                     

Нагадаємо, що специфічного лікування від кору не існує — запобігти захворюванню допоможе лише вакцинація.

Лікар-епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань       Кручок В. М.