Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Менінгококова інфекція

19.04.2022
❗Менінгококова інфекція має усі характерні риси епідемічного процесу, у т.ч. великий вплив природних та соціальних явищ. Науковими дослідженнями доведено, що 10-20% населення є носіями збуднику у будь-який час.
❗Найпоширенішою формою захворювання є назофарингіт, який, зазвичай, лабораторно не діагностується. Але перебування у тісному контакті з великою кількістю людей, особливо у замкненому приміщенні при високій температурі й вологості повітря, підвищеній концентрації вуглекислого газу й сірководню, підвищує ризик виникнення генералізованих форм (менінгококовий менінгіт, менінгококцемія), особливо у дітей. Стресові ситуації, фізичне перенавантаження, переохолодження, вплив іонізуючого опромінення, опосередковано, але впливають на стан імуногенезу в організмі людини – знижується рівень секреції IgA у слизових оболонках та IgG у крові, що також є додатковим негативним чинником
????У Рівненський області у 2019 році було зареєстровано 16 випадків захворювання на менінгококову інфекцію, у 2020 році – 5, у 2021 році – 6. Усі форми захворювання були генералізованими. Померло у 2019 році – 7 осіб, в т.ч. 5 дітей, у 2020 році – 2 осіб, в т.ч. 1 дитина. Серед обстежених за епідеміологічними показами були виявлені у 2019 році – 8 носіїв менінгококової інфекції, у 2020 році – 2, у 2021 році – 6.
❓Як же захистити себе й своїх дітей?
‼Найнадійнішим способом є вакцинація. Про це свідчать дані ВООЗ про результати вакцинації в 2010 році 20 млн осіб у віці 1-29 років на території так званого менінгітного поясу в Африці – від Сенегалу до Ефіопії. Вже у 2011 році на території країн, де була проведена імунізація населення, був зареєстрований самий низький рівень захворюваності за час епідемічного сезону.
Вакцина від менінгококової інфекції не є в обов’язковому переліку календаря щеплень. Зареєстрований цілий ряд вакцин: полісахаридні - менінгококова кон’югована вакцина А, С; чотирьохвалентні вакцини А, С, Y, W (Menactra - виробник Санофі Пастер, Франція.
❗Вакцинуватися ви можете за власним бажанням. Щеплення від менінгіту показане дітям від 9 міс. і дорослим до 55 років.