В серпні поточного року в області зареєстрований летальний випадок від менінгококової інфекції. Померла півторарічна дитина, яка проживала в одній із громад Рівненського району.
В ході епідрозслідування даного випадку, виявлено і бактеріологічно обстежено 13 осіб, які контактували з хворою дитиною. За результатами досліджень ще у чотирьох людей (трьох дітей та вагітної жінки) виділена Neisseria meningitidis. Всі контактні, у яких виділений збудник - скеровані до сімейних лікарів, де отримали необхідне лікування.

Джерелом інфекції може бути як безпосередньо хворий, так і носій менінгокока. Носіїв менінгокока в сотні разів більше, ніж хворих. Передається ця інфекція повітряно-крапельним шляхом (при розмові, кашлі, чханні).
Прояви менінгококовї інфекції різноманітні та дуже схожі з симптомами ГРВІ. Це постійна закладеність носа, болі в горлі, підвищена температура. Але можуть бути і важкі форми – менінгококовий менінгіт, сепсис (менінгококцемія, яка за декілька годин може призвести до смерті), менінгококовий артрит, кон’юнктивіт, енцефаліт, неврит лицьового нерву.
Діти хворіють набагато частіше, ніж дорослі. Навіть при своєчасному лікуванні смертність від менінгіту висока. Ускладнення також можуть бути дуже серйозні: епілепсія, паралічі, глухота, розумова відсталість.

Для профілактики менінгококової інфекції використовуються вакцини:

Ці дві вакцини є однаково ефективними проти штамів менінгококів A, C, W, Y. Проте їх схеми введення відрізняються для дітей раннього віку.
Якщо почати щепитися вакциною Менактра з 9-місячного віку – потрібно дві дози, а якщо з 2 років – достатньо однієї.
Якщо почати щепитися вакциною Німенрикс з 1,5-місячного віку – потрібно три дози, якщо з 6-місячного – дві дози, а якщо почати після 1 року – достатньо однієї.
