Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Міфи про епілепсію

12.02.2024
☝ Епілепсія – це розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади у вигляді короткочасних мимовільних судом у якійсь із частин тіла, або по всьому тілу, що може супроводжується короткочасною втратою свідомості. Через декілька хвилин судоми припиняються і людина може навіть не розуміти, що з нею відбулось, свідомість в цей момент сплутана, реакції загальмовані.
📌 В сучасному світі уявлення про цю хворобу в більшості випадків на рівні середньовічних часів. Отож, руйнуймо міфи! Найпоширенішими хибними уявленнями про хворобу є такі.
1️⃣ Хворий може проковтнути язик під час приступу. Проковтнути язик неможливо фізично.
2️⃣ Треба покласти щось в рот людині, що має приступ. Потрібно обережно перекласти людину на бік і покласти що-небудь м’яке під голову, щоб захистити її від травмування.
3️⃣ Слід стримувати людину із судомами. Стримування ніяк не зменшить інтенсивність судом та не скоротить тривалість нападу.
4️⃣ Епілепсією можна заразитись. Хворі епілепсією люди не є заразними для оточуючих.
5️⃣ На епілепсію хворіють лише діти. Епілепсія може виникати у людей різного віку.
📌 Ми повинні усвідомлювати, що люди з цією недугою можуть зіткнутися із соціальною ізоляцією, дискримінацією. Сім’ї хворих можуть потерпати від упереджень, які існують в суспільстві щодо епілепсії. Тому важливо знати особливості про хворобу, щоб вчасно надати першу допомогу.