Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

На холеру нам холера!

25.07.2022
 
???? Увесь час своєї медичної практики в профілактичній медицині я переймаюсь таким запитанням, як випорожнення при холері можна було назвати рисовим відваром чи бризками шампанського, про що думав той креативщик?! Як можна тоді було думати про їжу? Для більш загального і наглядного уявлення цієї «заморської болячки» рекомендую до перегляду фільм «Розмальована вуаль» 2006 року, режисера Джона Керана. Отож, ви здогадалися тема сьогоднішнього дня - холера.
???? Холера відноситься до числа найдавніших хвороб людини. Перекладається з грецької χολή - «жовч» і ροή - «текти», «витікати». Ще в індійських санскритських джерелах IX—VII ст. до н. е. є відомості про холеру. У них цю хворобу часто називали «маха-марі» - велика моровиця та «мордіксім». В одному старовинному документі, який відноситься до часів Александра Македонського, описана ця хвороба так: «Губи блідніють, погляд стає безглуздим, очі закочуються, руки та ноги зморщуються, наче від вогню, і хвороба охоплює багато тисяч людей…..». Основним клінічним проявом є діарея (скільки влив рідини, стільки й вилилось), яка призводить до зневоднення. За відсутності своєчасного лікування, може призвести до летальних випадків.
???? Наразі на території Рівненської області для запобігання поширенню холери, розроблена низка розпорядчих документів, посилена настороженість серед медичного персоналу, проводиться лабораторний контроль з об’єктів навколишнього середовища та від людей з розладами шлунково-кишкового тракту.
???? Загальна сприйнятливість до холери, простота інфікування, швидко прогресуюче протікання хвороби, великі затрати, необхідні для локалізації та ліквідації осередку захворювання, ізоляції та лікування хворих є ознаками особливо небезпечної інфекції. Тому, для запобігання виникненню захворювання потрібно дотримуватись простих правил:
✔мити руки з милом коли повертаєтесь додому, після відвідування туалету, перед та під час приготування їжі та прийому їжі;
✔кип’ятити воду перед вживанням;
✔піддавати їжу термічній обробці перед її прийомом.
❗Бережіть себе та своїх рідних!
На зображенні може бути: водойма та текст