Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

На Рівненщині відпрацювали сценарій на випадок аварії на РАЕС

12.07.2023

 

11 липня 2023 року на території регіону проходили важливі навчання. Фахівці Рівненського центру контролю та профілактики хвороб залучались до навчань щодо подолання наслідків аварії на Рівненській АЕС. Усі причетні служби відпрацьовують план дій: ліквідацію аварії, заходи щодо захисту персоналу, оповіщення та необхідні проведення необхідних контрзаходів щодо збереження життя та здоров’я населення.

            «Ми повинні терміново переходити від планів «на папері» до реальних. Тим паче маємо досвід евакуації з прифронтових територій, прийому великої кількості переміщених громадян. І хоч ймовірність ядерних провокацій ворога – мізерна. Ми зобов’язані відпрацювати детальні сценарії реагування, пов’язані із можливим ракетним обстрілом нашої атомки. У випадку ядерної загрози не має бути паніки або метушні. Навпаки, кожна відповідальна особа на своєму місці повинна знати чіткий план дій», - сказав начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль під час спільного засідання ТБ та НС та з питань евакуації.

            Усі структурні підрозділи та профільні відомства за кожним напрямком відпрацьовують спільні алгоритми дій та необхідні заходи. Тобто, вирішення складних завдань щодо оповіщення, евакуації місцевого населення із забрудненої території, транспортного сполучення, належного функціонування проміжних та кінцевих пунктів евакуації, надання медичної та психологічної допомоги, забезпечення засобами знезараження, радіаційне спостереження та інше.

            «Під час навчань кожен має чітко знати своє конкретне призначення та завдання при виникненні радіаційних загроз. Що дозволить чітко та ефективно реагувати на небезпеки.

Наприклад, де заправляти автобуси, хто залучений до організації, як ми будемо змінювати особовий склад ДСНС, Нацгвардії, водіїв із забруднених територій, хто забезпечить евакуйованих людей одягом, яка потрібна кількість запасів води, їжі, медикаментів тощо.

            За оголошеною легендою відпрацьовувався такий сценарій – нібито радіаційна хмара рухалася таким чином, що необхідно евакуювати 48 тисяч людей із 7 населених пунктів.

«Сценарний план складений так, щоб свої заходи відпрацювали всі дотичні структури.