Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

На Рівненщині зареєстрований другий у цьому році випадок підшкірного дирофіляріозу

16.09.2023
Цей випадок цікавий з точки зору клініки захворювання, оскільки у пацієнтки, яка ще 6 місяців тому помітила пухлиноподібне утворення на лівій гомілці, таких характерних проявів цієї інвазії, як печіння, свербіж, відчуття повзання паразиту під шкірою не було.
????При здійсненні гігієнічних процедур, хвора самостійно видалила 8,5-сантиметрового паразита з ураженої ділянки, він був ідентифікований як підшкірна дирофілярія Dirofilaria repens. Наразі жінка почувається задовільно, в осередку паразитарного захворювання підшкірного дирофіляріозу проводиться комплексне епідеміологічне обстеження.
‼Вкотре нагадуємо, що джерелом дирофіляріозу є собаки, коти та дикі м’ясоїдні тварини, від яких людині захворювання передається специфічними переносниками — кровосисними комарами усіх видів, мошками, ґедзями, блохами, а також кліщами. Людина ж, яка занедужала на підшкірний дирофіляріоз, для оточуючих є абсолютно безпечною, адже безпосередньо від неї паразит не передається.
Профілактикою дирофіляріозу є своєчасне виявлення його у домашніх тварин та їх лікування, а також дегельмінтизація серед волоцюжних та диких представників фауни. Також не варто забувати про захист від укусів комах. Для цього слід подбати про облаштування своїх домівок протимоскітними сітками, електрофумігаторами, а також не забувати про використання репелентів при перебуванні на відкритому повітрі.