Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Національний тренінг для тренерів "Управління вакцинами та холодовим ланцюгом"

07.08.2023
???? Медики докладають максимум зусиль, щоб забезпечити захист населення від інфекційних захворювань. Водночас ЮНІСЕФ розбудовує мережу якісного та надійного зберігання вакцин в Україні, аби українці, а особливо діти, отримували належний захист від інфекційних хвороб.
???? 3-4 серпня в Києві відбувся національний тренінг для тренерів "Управління вакцинами та холодовим ланцюгом". Тренінг організовано в рамках реалізації угоди між МОЗ України з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) на закупівлю, доставку та встановлення обладнання щодо забезпечення холодового ланцюга для фахівців державних та комунальних закладів охорони здоров’я, а саме для відповідальних осіб за зберігання та транспортування вакцин.
???? Тренери з Центру громадського здоров'я МОЗ України та фахівці ЮНІСЕФ Україна акцентували особливу увагу на:
✔ нормативній базі з питань імунопрофілактики;
✔ організації роботи з холодильним обладнанням;
✔ перевірці дотримання умов холодового ланцюга на всіх етапах розподілу і використання вакцин.
???? Учасники обговорювали:
✔ основні складові холодового ланцюга, обладнання, призначене для зберігання, пакування й транспортування вакцин;
✔ розміщення імунобіологічних препаратів у холодильному обладнанні;
✔ організацію вакцинації в закладах охорони здоров'я з урахуванням чутливості вакцин до зовнішніх чинників, а особливо - температурного режиму.
???? Сумарний ступінь руйнування вакцини визначається кількістю випадків порушення температурного режиму і тривалістю кожного випадку. Аби вакцини не втрачали свою активність, їх необхідно зберігати в обмеженому діапазоні температур від моменту виготовлення до моменту використання.
❗ Оскільки частину функцій з імунопрофілактики передано до Центрів контролю профілактики хвороб, ми можемо посилити контроль за всіма етапами роботи з вакциною на рівні регіонів.
???? Щиро дякуємо тренерам та організаторам заходу, адже набуті навички й знання стануть у нагоді в подальшій роботі.