Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Очі – дзеркало душі, а нігті – дзеркало здоров'я

19.06.2023
????Ви здивуєтесь, наскільки тонко можна діагностувати нестачу тих чи інших вітамінів, мінералів лише оцінивши стан нігтів.
????Якщо нігті сухі та ламкі, з потовщеннями біля країв нігтьової пластини, то в таких випадках зазвичай говорять про нестачу вітамінів А, Е, а також кальцію, йоду та магнію. У цьому випадку треба більше їсти горіхи, бобові, додавати в їжу рослинну олію. Кальцію багато в броколі, шпинаті, молочних продуктах, морепродуктах, яйцях, а потужним джерелом йоду стане ламінарія, шпинат, зелений салат, риба. Магнію ж вдосталь у насінні, крупах, бобових, солодкому перці, бананах та ожині.
????Нігті розшаровуються і на них з'являються поглиблення у вигляді крапок, білі плями, а також грибкова чи бактеріальна інфекція стала постійним гостем? Терміново заповнюємо запаси вітамінів С, А та цинку! Вітаміном С і А багаті всі овочі та фрукти червоного та жовтого кольору, а також картопля. Цинку багато в зелені, горіхах, листовому салаті, крупах.
????Якщо нігті стали сірого або жовтого кольору, на них з'явилися жолобки - вся справа у нестачі вітамінів В5, РР та селену. Всі ці елементи сміливо черпаємо у висівках та пророщених злаках, броколі, оливках, водоростях.
????Нерівні, тонкі, увігнуті чи вдавлені нігті – яскравий знак нестачі заліза. Його багато у чорному чаї, кабачках, шпинаті, цвітній капусті, горошку, субпродуктах, яловичині та телятині. Для кращого засвоєння заліза організму потрібен фтор, якого багато у волоських горіхах та кукурудзі.
????Харчуйтесь правильно і всім здорових нігтів!