Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Підсумки проведеної роботи в оздоровчий період 2022 року

16.09.2022
????З приходом осені та настанням холодів завершився купальний сезон, а отже і завершився лабораторний контроль води водоймищ та річок, які використовувались для купання протягом оздоровчого сезону 2022 року. Ми періодично інформували вас про стан води в озерах, ставках та річках. Сьогодні підбиваємо підсумки проведеної роботи.
❗Отже, за весь період купального сезону фахівцями Центру було відібрано 137 зразків води на санітарно-хімічні показники, із них не відповідало допустимим нормативним показникам - 41, на мікробіологічні показники відібрано 180 проб, з них з відхиленням від гігієнічних вимог – 64.
????Відповідно до результатів досліджень найчистішими водоймами Рівненщини у 2022 році стали :
- Озеро «Біле» (с.Більська Воля);
- р.Іква (Млинівське водосховище) - район громадського пляжу смт Млинів;
- р.Стир - прибережна смуга (місце масового відпочинку) смт Зарічне;
- р.Стир (Хрінницьке водосховище, пляжі баз відпочинку «Мотор», «Маяк»);
- озеро в с.Воронки.
????Найбільш забрудненою виявилась вода у таких місцях купання:
- озеро Басів Кут, м. Рівне;
- став м.Здолбунів по вул.Заводській та «Гідропарк»;
- водосховище на р.Устя (дитячий пляж) м.Здолбунів;
- р.Случ - рекреаційна зона активного відпочинку по вул.Набережна, що в м. Сарни;
- озеро «Селянське», Сарненська ТГ;
- став с.Межиріч Острозької ТГ;
- злиття річок Вілія та Горинь, м.Острог;
- р.Замчисько у м.Костопіль.
‼Оскільки дуже важливо слідкувати за станом свого здоров’я та максимально вберегти себе від можливого потрапляння інфекційних агентів до свого організму, необхідно чітко знати та розуміти стан води водойми у якій полюбляємо купатися.
Такою інформацією повинні володіти органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, або ж балансоутримувачі пляжів, в обов’язки яких, згідно вимогами чинного законодавства, входить не тільки належне утримання місць масового відпочинку населення, а й забезпечення лабораторно-інструментального контролю води водойм, питної води (у разі облаштування питних фонтанчиків) та піску пляжу.
????Ось що передбачають сучасні гігієнічні вимоги: перед початком та в період функціонування пляжу, балансоутримувачам та суб’єктам господарювання необхідно забезпечити лабораторний контроль якості питної води, води відкритих водойм, ґрунту (піску пляжу) в обсязі визначеному чинним законодавством, зокрема дослідження води водойм необхідно проводити щорічно не менше як 2 рази перед початком купального сезону, а у період купального сезону 2 рази на місяць (за санітарно-хімічними, мікробіологічними та паразитологічними показниками). Контроль за якістю питної води та піску пляжу необхідно проводити 1 раз на місяць.
❗Будьте належно поінформовані, бережіть своє здоров’я та слідкуйте за новинами Центру!