Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Питна вода Рівненщини

14.07.2022
 
✅В попередніх публікаціях ми з’ясували особливості хімічного складу питної води централізованих мереж нашої області, обговорили який вплив здійснюють ці мікроелементи на наш організм.
????А де ж, все-таки, показники якості питної води в нашій області найкращі?
Беручи до уваги комплекс показників якості питної води, можливо виокремити регіони, де питна вода переважно відповідає гігієнічним вимогам.
????Отож, за результатами проведених досліджень питної води протягом 2020 - І півріччя 2022 року за основними гігієнічними показниками якості питної води централізованих мереж водопостачання, можливо виокремити населені пункти області, де питна вода переважно відповідає гігієнічним вимогам:
♦м.Рівне;
♦м.Костопіль;
♦м.Дубно;
♦м.Здолбунів;
♦м.Радивилів;
♦села Теслугів, Немирівка, Старики, Стоянівка, Перенятин, Підлипки Радивилівської ТГ;
♦с.Бабин та с.Франівка Гощанської територіальної громади;
♦с.Деражне Деражненська ТГ (бувший Костопільський район);
♦с.Злазне Головинська ТГ (бувший Костопільський район);
♦с.Демидівка Дубенського району.
????Періодичне відхилення від показників якості питної води централізованих мереж виявлено у м.Сарни, м.Дубровиця, смт Рокитне, смт Клевань, смт Оржів, водопроводах Млинівської ТГ.
????У наступних населених пунктах виявлено регулярна невідповідність питної води за такими хімічними показниками її якості та безпечності:
♦с.Пустомити Гощанської ТГ – залізо загальне, амоній, забарвленість, каламутність;
♦м.Корець, с.Користь, с.Морозівка, с.Світанок Корецької ТГ – залізо загальне, жорсткість;
♦смт Клесів Сарненського району – залізо загальне, амоній;
♦с.Висоцьк, с.Жадин Дубровицької ТГ - залізо загальне, амоній.
✔Показники мікробіологічного забруднення питної води, на відміну від її хімічного складу, більш варіативні та сильніше залежить як від пори року, так і від умов утримання вододжерел.
✅На централізованих комунальних водопроводах показники епідемічної безпеки, як правило, задовільні, відхилення не перевищують 4% від загальної кількості проведених досліджень. Ситуація на відомчих та сільських водопроводах дещо гірша, понад 9% проб не відповідають гігієнічним вимогам. Проблемними питаннями сільських водопроводів є зношеність обладнання та недостатній виробничий контроль за якістю питної води, що постачається населенню.
✅Отже, щоб дізнатися яку воду ви споживаєте, звертайтеся до органів місцевого самоврядування за відповідною інформацією та з особливою відповідальністю відносьтесь до планування сільськогосподарської та будь-якої іншої діяльності, що може здійснювати вплив на хімічний склад питної води, щоб завжди залишатися здоровими та красивими!????
На зображенні може бути: 1 особа, водойма та текст