Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Початок комариного сезону

25.05.2022
❓Хіба можна залишатись в чотирьох стінах, коли приходить довгоочікуване тепло?
????Але будь який відпочинок на свіжому повітрі може затьмарити компанія настирливих комарів, дзижчання яких, особливо вночі, може стати нестерпним. Саме ці маленькі комахи вважаються найнебезпечнішими хижаками на Землі та розповсюджувачами таких важких хвороб, як малярія, енцефаліт, сибірська виразка, тропічні лихоманки, кишкові інфекції, кількість летальних наслідків від яких перевищує всі відомі, особливо у країнах третього світу.
❗Клімат та географічне розташування нашої області створюють чудові умови для розвитку комарів, температурні межі є достатніми для розвитку у їх тілі збудників хвороб, саме тому нашою установою проводиться систематичне обстеження об’єктів довкілля для спостереження за чисельністю комарів на різних стадіях розвитку, їх відбір для подальшого визначення видової належності. Згідно з результатами ентомологічного моніторингу на території області визначається 3 види малярійних комарів та 22 — не малярійних, їх личинки виявляються у водоймищах з 05 травня. З 24 травня прогнозуємо масовий виліт окрилених комарів та початок активного кровоссання.
Як при всіх небажаних контактах, у випадку з комарами їх теж бажано уникати. Звичайно, часто виникає бажання, щоб ці комахи просто зникли з лиця землі, однак, у природі нічого не відбувається просто так, а комарі займають важливе місце у кожному місцевому біоценозі, дорослі їх стадії є прекрасним кормом для птахів і наземних мешканців, личинки — для риб, земноводних та інших комах. Личинка комара, не дивлячись на свої мініатюрні розміри, пропускає до одного літра води в день у пошуках мікроорганізмів, при цьому очищує водойму та зменшує кількість небезпечних бактерій у ній. Комарі потрібні для запилення рослин та розвитку флори; також, при перенесенні збудників небезпечних захворювань, вони регулюють чисельність популяцій тварин, що сприяє підтриманню оптимального співвідношення між видами та рівноваги в екосистемах загалом. Деякі науковці вбачають користь і в укусах комарів, пояснюючи її проникненням в кров спеціальної речовини, яка перешкоджає згортанню крові, запобігає утворенню тромбів в кровоносних судинах.
❗Ми все ж таки рекомендуємо зменшити контакт з кровосисними комарами, придбати до своїх осель москітні сітки, на відкритому повітрі використовувати сучасні та безпечні репеленти, яких достатньо в торгових мережах. Головне при цьому чітко дотримуватись вимог виробника препарату, використовувати його лише на місця, зазначені для нанесення, контролювати термін придатності засобу. Якщо вберегтись від укусів не вдалось, можна обробити уражену шкіру розчином харчової соди для полегшення свербежу, при алергічних реакціях, особливо у дітей, звернутись до лікаря за консультацією.