Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Погані звички, що прискорюють старіння

16.08.2023
???? Старіння — неминучий процес поступової деградації частин і систем тіла людини.
???? Малорухливий спосіб життя, надмірний перегляд телевізора, недосипання, захоплення ґаджетами і стрес змушують біологічний годинник організму рухатися швидше.
???? Дослідження підтверджують, що сидячий спосіб життя збільшує ризик захворювань та передчасної смерті, а також прискорює процеси старіння.
???? Шкідливою звичкою, що впливає на передчасне старіння є нерегулярний сон. Не просто так сформовано думку щодо того, що людині потрібно загалом відпочивати ночами від восьми до десяти годин. Дослідження підтверджують, що відсутність здорового сну — це прямий шлях до скорочення тривалості життя. Тому не варто відмовлятись від здорового сну, оскільки наслідки можуть виявитись незворотними.
???? Ще один фактор передчасного старіння — хронічний стрес.
Вчені наголосили, що пошук способів впоратися зі стресовими факторами має першорядне значення для активного довголіття.
???? Потенційно небезпечним фактором, що прискорює старіння є вживання алкоголю, наркотиків, паління, відмова від принципів здорового способу життя.
???? Тому оптимальним засобом уповільнити старіння вчені вважають дотримання збалансованої дієти, ведення здорового способу життя, відмова від шкідливих звичок, фізична активність, правильне проходження стресових ситуацій та своєчасне звернення за медичною допомогою на початкових стадіях захворювань.