Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Про участь у ХІІ Львівському Медичному Форумі

15.04.2016

Відповідно до реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та  науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2016 році, завердженого МОЗ України від 28.01.2016 року 13-15.04.2016 року відбувається ХІІ Львівський Медичний Форум та ХХІІ медична виставка «ГалМЕД»; в рамках Форуму 13.04.2016 року пройшла науково-практична конференція «Лабораторна медицина. Нові методи діагностики», організована Громадською організацією «Асоціація клінічної хімії та лабораторної медицини» за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, в роботі якої прийняла участь ентомолог паразитологічної лабораторії відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Драб Руслана Романівна.

Серед учасників Форуму були представники медичних спільнот України, Білорусі, Росії, Польщі, Німеччини, Франції, Великобританії, Сполучених Штатів Америки, всього 400 чоловік.

Основною метою науково-практичної конференції було об’єднання зусиль учасників для покращання якості лабораторної діагностики населенню України, нове на ринку лабораторного устаткування та витратних матеріалів, сприяння створенню оптимальних умов всебічного розвитку, захисту законних інтересів спеціалістів у галузі діагностичної (лабораторної) медицини та суміжних спеціалістів, занятих в охороні здоров’я.

Особливої уваги заслуговували наукові доповіді на теми:

- Апельхауз Олександр «Генетико-мікроелементний профіль як основа персоніфікованої медицини 2016» (клініка «Еласко-Арніка», Одеса). В даній роботі, зокрема, були визначені основні принципи проведення ДНК – аналізів, їх направленість на попередження проблем зі здоров’я населення, можливості зазначеної клініки, система захисту прав пацієнта (дотримання медичної таємниці).

- Скрипов Володимир «Рішення для мікробіологічної лабораторії від Biomerieux» (ТОВ «Укрбіо»), де були висвітлені новинки в лабораторному обладнанні та устаткуванні, їх основні характеристики, точність роботи та гарантії від виробників стосовно запропонованих продуктів.

В рамках конференції були проведені майстер-класи з основних методів лабораторної діагностики, а також визначення генів астми та алергій (в тому числі й кліщової етіології), генів прогнозу лікування гепатиту С.

В резолюцїі конференції окремо зазначено про ініціювання впровадження загальнодержавної нормативної бази з метою покращання різнопрофільної лабораторної діагноситики в рамках оптимізації лікувально-профілактичної допомоги та активної співпраці з державними, недержавними та міжнародними організаціями для їх реалізації.

При роботі даної конференції зазначено про необхідність спрямовування всіх зусиль на високоефективну діагностику та лікування захворювань за допомогою не лише висококваліфікованих фахівців, але й за допомогою сучасних медичних технологій, розвиненої інфраструктури і високих медичних стандартів, підтверджених JCL, що відкриває нові можливості та перспективи подальшого розвитку.

Ентомолог ДУ «Рівненський ОЛЦ ДСЕСУ»
Руслана Драб