Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Про участь в онлайн-тренінгу "Покращення якості надання послуг з консультування населення щодо віспи мавп при проведенні епідеміологічних розслідувань"

21.10.2022
????Задля ефективної професійної діяльності лікарям необхідно володіти актуальною інформацією та постійно вдосконалювати здобуті навички. 19-20 жовтня на платформі Zoom відбувся онлайн-тренінг на тему "Покращення якості надання послуг з консультування населення щодо віспи мавп при проведенні епідеміологічних розслідувань" для працівників Центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Онлайн-зустріч, до якої долучилися й лікарі нашої установи, була реалізована з ініціативи представництва в Україні «Міжнародного центру з питань освіти та підготовки в сфері охорони здоров’я» (I-TECH) Університету штату Вашингтон.
???? Учасники тренінгу обговорювали питання діагностики мавпячої віспи, визначення груп ризику, ідентифікації та відстеження контактних осіб, які могли інфікуватися. Спікери також ділилися актуальною інформацією щодо правил розслідування випадку захворювання та показників моніторингу якості епідеміологічного нагляду за віспою мавп.
????Під час обговорення клінічних випадків медики акцентували увагу на морально-психологічних аспектах взаємодії із пацієнтом, оскільки комунікативна компетентність лікаря ґрунтується не лише на знаннях та досвіді, але й на навичках професійного спілкування, здатності орієнтуватися в різних ситуаціях, розумінні стратегії поведінки з пацієнтом. Попри те, що тренінг відбувався онлайн, учасники мали можливість ділитися на групи та застосовувати на практиці отримані знання - збирати анамнез, з'ясовувати можливі шляхи інфікування хворого.
????Спікери не залишили без уваги й проблеми знецінення певних груп пацієнтів, закріплення соціальної нерівності (в тому числі гендерної), стигматизації хворих, а також запропонували шляхи їх вирішення.
????Ми впевнені. що отримані знання стануть у нагоді в медичній практиці та істотно підвищать ефективність діагностики й лікування пацієнтів
На зображенні може бути: 4 людини та люди стоять