Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Протидія захворюваності на поліомієліт

15.07.2022

Які заходи з протидії поліомієліту застосовують в Україні загалом і на Рівненщині зокрема, особливо в умовах війни.

Так мету візиту означив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін спільно з командою ВООЗ та партнерами Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту (GPEI).

Як відомо, спалахи поліомієліту було зафіксовано наприкінці минулого року у нашій області та на Закарпатті.

Тоді було вжито заходи з недопущення поширення вірусу.

“Коли було прийнято урядові рішення про додаткові раунди з імунопрофілактики, то за рахунок злагодженої роботи Департаменту ЦЗ та ОЗ населення РОДА, завдяки тому, що мобільні бригади виїжджали у тергромади, комунікували з лідерами думок, у тому числі – релігійними, вдалося на понад 50% виконати план. Це по першому щепленню. І на 100% виконати план по другому щепленню. Проте батьків 2200 дітей треба переконати, що вакцинація – це той захід профілактики, що має бути застосований, щоб дитина почувала себе у безпеці,- “ розповів в інтерв’ю місцевим ЗМІ Ігор Кузін.

Головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов наголосив, що війна лише обтяжує цю проблему. “Я впевнений, що до кінця року ми вийдемо на ті показники, що дозволять нам впевнено говорити, що ризики розповсюдження поліомієліту на території нашого регіону знизились,-“ зазначив генеральний директор ДУ «Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»

Також було представлено нового поліокоординатора в Україні (Бюро ВООЗ) доктора Реймонд Данколі.

Нагадаємо, вакцинація – єдиний спосіб протидіяти захворюванню. Національний календар профілактичних щеплень передбачає, що дітей від поліомієліту вакцинують у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років.

 

Одним з питань порядку денного було знайомство з організацією діяльності, матеріально-технічним та кадровим забезпеченням Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Ігор Кузін на зустрічі зі спеціалістами окреслив пріоритетні напрямки подальшої діяльності Центру, першочергові виклики і завдання в умовах агресії Росії та перспективи розвитку мережі громадського здоров’я. Заступник Міністра дав позитивну оцінку реалізації державної політики працівниками установи.