Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Моніторинг радону-222 в шкільних та дошкільних закладах області

29.09.2022
       ????У зв'язку з російською агресією в Україні змінились умови проживання, виробничої діяльності, навчання. Виникла необхідність термінової реконструкції сховищ в приміщеннях дошкільних, шкільних та інших закладів, де діти можуть переховуватись від небезпеки тривалий час. Ці приміщення необхідно терміново доводити до відповідних вимог (вентиляція, освітлення, опалення, оснащення та інше).
      ❗Не повинно без уваги залишитися питання надходження в приміщення шкідливих речовин та природних джерел радіації. Як відомо, основну дозу опромінення від радону людина отримує перебуваючи у закритому, непровітрюваному приміщенні куди радон легко потрапляє через щілини у фундаменті, підлозі та накопичується досягаючи високих концентрацій.
       ❗Тому працівниками лабораторії радіологічних досліджень та інших фізичних факторів проводиться моніторинг радону-222 в шкільних та дошкільних закладах області. Перед початком навчального року було обстежено 15 шкільних закладів. Рівні еквівалентної рівноважної об'ємної активності радону в повітрі приміщень відповідали нормативним показникам НРБУ-97 України.