Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Ротавірусна інфекція

15.09.2022
❗Ротавірусна інфекція – «кишковий грип» - гостра сезонна вірусна інфекція.
Схильні до захворювання люди в будь-якому віці, але найчастіше хворіють діти.
????Ротавірусна інфекція надзвичайно контагіозна, а тому дуже поширена. Половина всіх кишкових інфекцій пов'язана саме з нею. Джерелом інфекції найчастіше служить хвора людина або здоровий вірусоносій. Розмножується вірус у клітинах слизової оболонки шлунково-кишкового тракту і виділяється з калом вже через 12 годин після зараження. Основним механізмом передачі є фекально-оральний через забруднені харчові продукти, брудні руки та іграшки, воду, рідше може передаватися повітряно-крапельний шляхом.
????Захворювання ротавірусною інфекцією характеризується вираженою зимовою сезонністю. Характеризується симптомами загальної інтоксикації, ураженням шлунково-кишкового тракту, дегідратацією, яка проявляється різким підвищенням температури, блювотою, постійним проносом з яскраво-жовтими пінистими випорожненнями, метеоризмом, гучним бурчанням в животі. Найчастішим ускладненням є зневоднення різного ступеню, токсикоз. Діти з важким перебігом інфекції (а їх близько половини) обов'язково повинні бути госпіталізовані — самолікування тут неприпустимо.
Зазвичай симптоми ротавірусної інфекції проходять за 5–6 днів, незважаючи на це ще протягом двох тижнів хворий вважається носієм.
????Однак не варто забувати та той факт, що санітарно-гігієнічні заходи не забезпечують повною мірою зниження поширення цієї хвороби. Тому вакцинація все ж є пріоритетним заходом профілактики цієї недуги. Для профілактики хвороби у дітей проводиться оральна вакцинація препаратами «RotaTeq» і «Rotarix».
❗В Україні лише у 2012 році була зареєстрована перша вакцина. Зараз поки що можна робити вакцинацію на платній основі, замовляючи вакцину в аптечній мережі чи в дистриб`ютерів. Вакцинацію можна проводити дітям старше 6 тижнів.