Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Семінар з питань популяризації здорового способу життя

28.06.2023
???? Кроки України щодо сприяння здоровому харчуванню та боротьби з тютюном у школах дають надію на майбутнє
✏ Неінфекційні захворювання (НІЗ) залишаються основною проблемою охорони здоров’я в кожній країні Європейського регіону ВООЗ – це стосується навіть надзвичайних ситуацій, включаючи тривалі військові конфлікти та війни.
???? НІЗ тісно пов’язані з загальними факторами ризику: нездорове харчування, відсутність фізичної активності, а також вживання тютюну та алкоголю.
???? «Важливо усунути ці фактори ризику, які вбивають багато людей, навіть під час надзвичайних ситуацій. Ми знаємо, що люди, які потрапили в надзвичайні ситуації, більш схильні до факторів ризику НІЗ, таких як нездорове харчування, тютюн і алкоголь», – сказав д-р Кремлін Вікрамасінгхе, радник Європейського регіонального бюро ВООЗ із питань харчування, фізичної активності та ожиріння.
???? У червні був проведений семінар із розбудови потенціалу, за участю експертів Фінського інституту громадського здоров’я та Європейської федерації асоціацій дієтологів, що був зосереджений на зміцненні здоров’я стосовно харчування, ожиріння та контролю над тютюном.
Семінар також надав можливість учасникам, у тому числі представникам Центру громадського здоров’я та всіх 25 обласних центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) працювати разом над створенням нових, інноваційних методів і міцніших професійних мереж для просування здорового харчування в школах і ефективних заходів боротьби з тютюном.
???? «Вживання тютюну та нездорове харчування є основними причинами НІЗ і передчасної смертності від НІЗ. Розбудовуючи інституційну спроможність ЦКПХ у координації з МОЗ, ми прагнемо зробити їх інструментальними й відданими зміцненню здоров’я та зменшенню цих факторів ризику в громадах та освітніх установах. Ми прагнемо розширити можливості спеціалістів у сфері громадського здоров’я, щоб вони стали організаторами змін та прихильниками здоров’я», – сказав Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.
Читати матеріал повністю: ???? https://bit.ly/46mCh3s
 
WHO Regional Office for Europe