Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Щеплення- профілактика інфекційних хвороб

10.03.2022
Великі скупчення людей, обмежений доступ для дотримання правил особистої гігієни в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуацій спричиняють швидке розповсюдження інфекційних захворювань серед дітей.
На Рівненщині, наприкінці 2021 року був зафіксований спалах поліомієліту із підтвердженим випадками паралічу у Рівненській області. Саме тому кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина зараз у небезпеці.
Такі інфекційні захворювання, як кір, краснуха, поліомієліт, дифтерія, хіб-інфекція, туберкульоз, кашлюк, правець, гепатит B, епідемічний паротит, можуть швидко поширюватись та загрожувати вашій дитині.
Єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – щеплення. Якщо ваша дитина пропустила щеплення за графіком чи немає їх взагалі, надолужте за першої ж можливості. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб отримати щеплення безкоштовно.
Важливо пам’ятати!
• Якщо дитина пропустила щеплення за календарем, то не потрібно починати всі щеплення проти цієї інфекції з початку. Разом із лікарем складіть графік наступних щеплень.
• Якщо графік порушено, вакцинацію можна робити проти будь-якої інфекції у будь-якому порядку. Єдине правило, яким слід користуватися в цьому випадку: стежте за дотриманням інтервалів введення доз, що дозволяє досягти максимальної ефективності.
• Кілька вакцин можна вводити в один день - це звичайна міжнародна практика.
• Застосування саме багатокомпонентних вакцин зменшує кількість уколів та надає захист від кількох інфекцій.
• Немає потреби в додаткових обстеженнях (аналіз крові, сечі, імунограма) перед вакцинацією.
• Якщо у вашої дитини є хронічні захворювання (наприклад бронхіальна астма, діабет) - це не протипоказання до щеплення! Навпаки, ваша дитина має більший ризик тяжкого перебігу інфекцій, проти яких можна захиститись вакцинацією.