Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Що потрібно знати грибникам?

07.09.2023
 
✅ Багато українців полюбляють збирати гриби. Чи це безпечно? В сучасних умовах, основні небезпеки - це можливе мінування лісів і отруйні гриби.
‼ Необхідно заздалегідь дізнатись в місцевої влади чи є та чи інша ділянка дозволеною до входу.
????В наших широтах зустрічається близько 80 видів не їстівних грибів, приблизно 20 із них – особливо небезпечні для життя людини.
????В період з 2021 по 2023 роки в області зареєстровано 9 випадків отруєнь грибами. Постраждало 11 осіб. В одному випадку отруєння завершилося смертю.
????Щоб уникнути неприємностей від такого відпочинку грибникам слід дотримуватись декілька порад :
збирати лише добре знайомі молоді гриби;
не збирати гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій, тому, що гриби вбирають в себе отруйні речовини, важкі метали;
ніколи не куштуйте сирі гриби;
готувати гриби протягом першої доби після збирання та відварювати не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді;
зберігайте страви з грибами в холодильнику, не більше ніж добу.
Гриби не рекомедується споживати:
жінкам у період вагітності та грудного вигодовування;
дітям до 12 років;
людям похилого віку.
‼ Якщо у вас проявився хоча б один із симптомів отруєння після вживання грибів - негайно викликайте лікаря. Якщо є можливість промийте щлунок простою водою чи прийміть таблетки активованого вугілля з розрахунку 0,5 грам на кг.маси тіла та пийте багато рідини, підсоленої води або прохолодного чаю, щоб відновити водно-сольовий баланс.
На зображенні може бути: гриб та текст «симптоми отруення грибами нудота блювання дарея марення запаморочення поява галюцинаций рзкий боль живот вi̇дтк кров вi̇д кнцвок (холодн руки та ноги) подвищення температури тла судоми»