Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Що треба знати про татуювання

15.11.2022
????руський корабель, паляниця, карта України, тризуб, «джавеліни» — в тату-салонах по всій країні беззаперечний тренд на патріотичні та воєнні татуювання.
Здається, що татуювання — те, без чого можна обійтися у такий складний час, але багато людей саме цими днями приходять робити своє перше.
????Татуювання – спосіб самовираження. Його вважають окремим видом мистецтва. Наважитись зробити такого роду боді-арт – половина справи. Інша ж половина – вирішити який саме напис чи зображення ти готовий назавжди поєднати зі своїм життям. Головне заздалегідь визначитись, щоб не закрадались ніякі сумніви. Адже всі, кому подобається цей вид мистецтва, радять нічого не набивати, якщо є хоч мінімальна краплина невпевненості. Після видалення залишиться шрам, з яким вам доведеться змиритися.
❓Які є протипокази до проведення татуювання?
????Якщо у вас є хронічні захворювання, варто проконсультуватися з лікарем: він підкаже, чи не може втручання у шкірний покрив вплинути на перебіг хвороби чи спричинити рецидив.
????Діабет, псоріаз та алергічний дерматит – протипоказання для татуювання. Також не рекомендують робити тату в період вагітності та лактації.
❓Чи може нанесений малюнок заподіяти шкоду здоров'ю?
У кожного із нас індивідуальний організм та реакція може бути будь-якою. Серед найпоширеніших є шкірні реакції (алергія, саркоїдні, гранулематозні, рецидивуючі запальні реакції, утворення рубців).
????У разі, якщо майстер не слідкує за стерильністю приміщення та інструментами для проведення татуювань, виникає ризик зараження інфекційними захворюваннями, такими як інфекційний ендокардит, гепатити В і С, локалізованими інфекціями тощо.
‼У разі почервоніння місця нанесення малюнку, підвищеної температури тіла в області татуювання, збільшення лімфовузлів та появи інших симптомів, необхідно негайно звернутися до лікаря.
❓Що робити після татуювання?
Кожен майстер рекомендує догляд по-своєму, залежно від техніки роботи й досвіду.
????Перший – у випадку, якщо у вас невелике татуювання або виконаний тільки контур чи невелика корекція, передбачає використання спеціальної тату-плівки.
????Другий спосіб – догляд за допомогою одноразових пелюшок. Перші 3 дні, мінімум тричі на день, треба чистими руками промивати татуювання з милом. Після промивання його треба намастити кремом для загоєння тату, накрити пелюшкою та закріпити її пластиром. Після 3 днів із такими маніпуляціями тату можна просто промивати й мастити кремом ще 2–3 тижні.
Татуювання не можна чухати, мазати спиртом, не можна здирати лущення. 7–14 днів після сеансу не можна займатися спортом, ходити в лазню, сауну, басейн або купатися у водоймах.
Перш ніж вийти на сонце, нанесіть сонцезахисний крем з SPF 50+ та поновлюйте шар після кожного купання або, якщо перебуваєте під прямими сонячними променями, щогодини.
Якщо на шкірі з’явились висипи, підозрілі почервоніння або вас непокоїть свербіж, одразу надішліть чіткі фото майстру. Зазвичай так себе проявляє алергія, але рекомендації для лікування зможе надати тільки лікар.
❗Якщо майстер – професіонал, а клієнт добре доглядав за татуюванням і взагалі стежить за станом свого здоров’я, загоєне тату відразу має чудовий вигляд.